Weronika Iglewska dla DDOB: Jak kupować na letnich wyprzedażach, by być modnym jesienią?
23.07.2016

Weronika Iglewska dla DDOB: Jak kupować na letnich wyprzedażach, by być modnym jesienią?

 

 

 

 

 

weronikaiglewska.wordpress.com

 

 

 

PORADNIK WYPRZEDAŻOWY

 

 

 

Sezon wyprzedażowy to idealna okazja do tego, by relatywnie niskim kosztem wymienić całą szafę… bądź chociaż jej część. Jednak jest to też pułapka. Niskie ceny kuszą do zakupu rzeczy w których nie będziemy chodzić, bądź założymy góra raz, rozpadną się w ręce tuż po wyjściu ze sklepu, lub po porostu będą źle się układać. Więc jak kupować na wyprzedażach, by być w trendzie jesienią i nie pluć sobie w brodę czytając kolejny artykuł o wyprzedażowych łupach? Oto kilka złotych zasad.

 

 

 

 

 

 

 

1. Zrób listę

 

Najważniejsze jest właśnie przygotowanie. Nie zależnie czy robisz zakupy w sieciówkach, internecie, second handach… czy właśnie, na wyprzedażach. Dobrze zrobiona i aktualizowana lista to podstawa. Jak ją stworzyć? Utwórz notatkę na telefonie i dodawaj kolejny punkt za każdy razem gdy poczujesz braki w szafie. Jeżeli po tygodniu dana rzecz wydaje ci się zbędna - usuń. W taki sposób unikniesz kupowania rzeczy, w których nie będziesz chodzić i uzupełnisz swoją kolekcję o rzeczy, których na prawdę potrzebujesz.

 

 

 

2. Bądź systematyczny

 

Cóż, może zabrzmi to dziwnie, ale nawet w zakupach trzeba być systematycznym. Zapytaj ekspedientki, w jakie dni są dostawy w twoich ulubionych sklepach i regularnie wybieraj się by przejrzeć nowe produkty lub te dorzucone do przecenionych. Paradoksalnie, wchodzenie co dwa dni do sklepu na kilka minut pomoże ci zaoszczędzić czas, kiedy wybierzesz się na zakupy. Pomoże też uporządkować, co warto kupić a co nie koniecznie.

 

 

 

 

3. Nie bój się krawcowej

 

Kiedy wydajesz mniej na daną rzecz możesz wydać trochę więcej na jej ewentualną przeróbkę. Jeżeli spodnie jak te z Intagrama Gigi Hadid lub top inspirowany ostatnim pokazem Chloe jest na przecenie za 30 zł tylko ma trochę za długie nogawki/rękawy, nie wahaj się! Krawcowa skróci ci je za jakieś 10 zł. Uwaga! Niemożliwe przeróbki krawieckie: - powiększenie rzeczy do danego rozmiaru - wydłużenie nogawek/rękawów - przeróbki w zakresie kołnierzyka, mankietów, ramion koszuli - wydłużenie spódnicy/sukienki

 

 

 

 

 

4. Zainwestuj w klasyki

 

Podstawą „dobrej szafy” są porządne klasyki. Dżinsowe spodnie w których zawsze wyglądasz idealnie, bawełniane koszulki w podstawowy, wełniane swetry… Wyprzedaże to dobra okazja by kupić takie ubrania po bardziej przystępnej cenie. Warto przejrzeć oferty sklepów inetrnetowych takich jak Zalando czy Asos. Dobrej jakości ubrania, to inwestycja na lata, która pozwala też trichę bardziej poszaleć z tanimi łowami wyprzedażowymi, które często okazują się trwać jeden sezon.

 

 

 

5. Pamiętaj o zwrotach

 

Gdy pod wpływem „wyprzedażowej gorączki” kupiłaś trzy rozmiary za duże, metaliczne buty za kolano na wysokim obcasie, Pamiętaj o 30 - dniowym okresie na zwrot produktu. Nie odrywaj metek przed włożeniem ubrań do szafy. Przymierz wszystko jeszcze raz jak wrócisz do domu, a jak będzie potrzeba to i kolejnego dnia. Po tygodniu przejżyj nowo zakupione rzeczy jeszcze raz. Będziesz w tym chodzić? Pamiętaj jeżeli nie założyłaś czegoś przez dwa tygodnie - prawdopodobnie nie. Idź do sklepu i zwróć.

 

 

 

A oto kilka rzeczy, które zwróciły moją uwagę na trwających wyprzedażach…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy rząd, rząd od lewej: Stradivarius i Zara, drugi rząd: Mango i Stradivarius, trzeci rząd: Miss Selfridge, czwarty rząd: Zara i Stradivarius

 

 

 

 

Jeżeli Ci się spodobało, to zapraszam na mojego bloga i Instagrama!

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

julkacma
1

Super napisany post <3

odpowiedz

julkacma
1

Super napisany post <3

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda