Czy grubi zawsze obżerają się fast foodami?
15.07.2016

Czy grubi zawsze obżerają się fast foodami?

 

 

 

 

Dzisiaj przychodzę do Was ze stereotypem: Czy osoby grube zawsze obżerają się fast foodami?

 

Na moim blogu pojawił się post, że dieta nie istnieje (htps://lifestyleewedlugblondynki.blogspot.com/2016/07/dieta-nie-istnieje.html) i o ile wiele osób się ze mną zgodziło, tak parę miało odmienne zdanie. I ten wpis będzie również nawiązaniem do tych komentarzy.

 

 Na świecie żyje 7 miliardów ludzi. I choćbyśmy mieli brata czy siostrę bliźniaczkę, to i tak się różnimy.

 

Jeden jest grubszy, drugi chudszy, trzeci niższy, czwarty wyższy.

 

 

W 1 i w połowie 2 klasy byłam szczupłą dziewczyną. Później (bez zmiany trybu życia) przytyłam. Nigdy nie miałam jakiegoś super płaskiego brzucha, no może w podstawówce (gdy wyglądałam jak anorektyczka). W maju byłam u lekarza, który podejrzewa u mnie chorobę, której jednym z objawów jest skłonność do tycia. Na razie nie mam jakichś konkretnych leków, bo więcej dowiem się w grudniu. Ale jest wiele innych chorób powodujących 'dodatkowe kilogramy'. Nie napiszę otyłość, bo po pierwsze to też choroba, po drugie niekiedy to nie od razu muszą być dziesiątki kilogramów.

 

 

 

 

Niby w szkole starają się walczyć z niezdrową żywnością- wycofanie chipsów, wprowadzenie zdrowej żywności skończyło się upadłością niejednego sklepiku. Ale zdarzają się rodzice, którzy proszą o postój na wycieczkach... w McDonaldzie. Ale ja nie o tych, co z Polski chcą zrobić Amerykę za pomocą jedzenia, lecz o tych co są o to osądzani, a w rzeczywistości to nie ich wina. Problemy z tarczycą, sercem, cukrzyca - to wszystko ma wpływ na budowę naszego ciała. Sąosoby, które odżywiając się zdrowo, są grubsze niż te, co jedzą wszystko. Dlatego nie bądźcie jak moja 'przyjaciółka', która ciągle komentuje mój wygląd i mam ochotę jej przywalić (i pozostałe  przyjaciółki też). Nie osądzajcie tych, co ważą więcej niż wy – wiele osób cierpi na schorzenia, które uniemożliwiają im osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

 

Stereotyp mówiący o tym, że wszyscy grubi się obżerają? Obalony.

 

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Oliwia-Głuszko

Oliwia-Głuszko

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda