CZY CYGANIE TO ZŁODZIEJE? | DarkBlonde
30.06.2016

CZY CYGANIE TO ZŁODZIEJE? | DarkBlonde

 

 

 

 

 

Hej hej!

 

Dzisiaj stereotyp - Czy Cyganie to złodzieje?

 

Jeszcze pewnie nie wiecie, ale mieszkam zaraz przy czeskiej granicy i często spotykam się z powiedzeniem ,,Cygany zaś chodzą i kradną''. Cyganie głównie kojarzą się ze złodziejami i Donem Vasylem. Na TLC był kiedyś taki program Moje wielkie cygańskie wesele, który poniekąd pokazywał życie amerykańskich cyganów i ich śluby- suknie ślubne o promieniu 3 metrów z cekinami, welonami, karoce, wino i balanga. Jednym słowem: na bogato.

 

 

 

Źródło: dailymail.co

 

 

 

Czy wszyscy cyganie to złodzieje? Nie pierwszy raz nie wiem jak napisać post. Niby wystarczy obejrzeć się dookoła i posłuchać opinii o cyganach, ale czy nie są one stworzone na podstawie obserwacji jakiejś małej grupki? Bo to tak, jakby powiedzieć, że wszyscy, którzy mieszkają w starych blokach to patologia czy rodziny wielodzietne to też patologia. Może znajdzie się taka grupa, no ale nie wszyscy blokersi to ćpuny, pijaki i palacze. 'Nasi' zaolziańscy cyganie faktycznie chodzą i okradają domy. Ale czy wszyscy? Cyganie przestają kojarzyć się z wozami. Teraz mówiąc o cygańskich domach, mamy na myśli wielkie wystawne pałace. Skąd oni biorą na to pieniądze? Przecież ze sprzedaży złomu nie zarobi się pieniędzy pokrywających budowę i wyposażenie takiej willi. Ale czy skradzione rzeczy pokrywają? W programie Moje wielkie cygańskie wesele nie było rodziców 'na stanowiskach' które mogłyby pokryć koszty tegoż weseliska, chociaż ich domy też nie były jakoś specjalnie wystawne. Ot, zwykły jednorodzinny dom budowany w latach 80/90. Może się trafi jakiś narzeczony na stanowisku, który pokryje koszty, ale czy wszystkie? Nie wiem, jaką mentalność mają cyganie, ale mi by było głupio, gdyby jedna strona zapłaciła 99% kosztów wesela. Kolejny raz zostawiam Wam pytanie bez odpowiedzi. Bo moim zdaniem nie wszyscy cyganie to złodzieje, tak jak nie wszystkie rodziny wielodzietne to patologia bez pieniędzy na życie.

 

 

 

 

 

 

Czy według Was cyganie to złodzieje? Może spotkaliście się kiedyś z kradzieżą lub też sami padliście jej ofiarą, za sprawką której stał Cygan?

 

 

 

Po więcej ciekawych postów wpadajcie na mojego bloga! KLIK

Zaobserwujcie mnie również na DDOB, żeby być na bieżąco: KLIK

 

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda