SZUKASZ PRACY PRZEZ INTERNET? BĄDŹ OSTROŻNY | Magda Wiglusz
23.05.2016

SZUKASZ PRACY PRZEZ INTERNET? BĄDŹ OSTROŻNY | Magda Wiglusz

 

 

 

 

Powstanie Internetu, po pewnym czasie jego żywotności przeważyło o tym, że stał się ogromną kopalnią niemalże wszystkiego. Nie bez powodu przecież mówi się, że jeśli nie znajdziemy czegoś w Internecie, to tak naprawdę oznacza to, że owe „coś” nie istnieje. 

 

Dał on duże możliwości komunikowania się, promocji firm, czy- no właśnie- pracodawcom i prowadzonym przez nich rekrutacjom przyjęcia do pracy.

 

I pewnie nawet jakbym bardzo chciała, to nie udałoby mi się wymienić wszystkich stron, jakie dają nam możliwość szybkiego i prawie że bez przymusu wychodzenia z domu, znalezienia pracy.

 

 

 

 

 

 

Okres wakacyjny to czas, kiedy pewien odsetek młodzieży decyduje się na zarobienie kilku własnych groszy. A w Internecie zaczyna pojawiać się coraz więcej ogłoszeń pracy dorywczej, przeznaczonej właśnie tej konkretnej grupie wiekowej.

 

Nie muszę przypominać też, że wirtualny świat nie jest wcale tak kolorowy, a tym bardziej bezpieczny. O tym, że na każdym kroku czekają na nas pewne niebezpieczeństwa, z pewnością osłuchał się już każdy z nas na zajęciach profilaktycznych w szkole.

 

Zatem jakie zagrożenia wiążą się ze znalezieniem pracy przez Internet i jak im zapobiec?

 

 

W pierwszej kolejności każdy z nas powinien pamiętać o tym, że dane osobowe powinny być szczególnie chronione.  Ich kradzież jest bardzo niebezpiecznym przestępstwem.  A osoby, w których rękach znajdują się tak cenne informacje, najczęściej dopuszczają się wyłudzenia kredytu, czy zakupu urządzeń na raty, oczywiście następnie ich nie spłacając. Należy więc wystrzegać się tych rzekomych pracodawców, którzy proszą np. o skan dowodu tożsamości, czy nawet wymagają przesłania określonej sumy pieniężnej na swoje konto (zwykle pod pretekstem sprawdzenia wierzytelności). Należy więc do każdej z ofert podchodzić z dystansem.

 

 

 

 

 

 

Dlatego też najlepszą opcją jest wysyłanie swojego CV, a po otrzymaniu odpowiedzi, umawianie się na rozmowę w celu omówienia już tych konkretnych szczegółów pracy.

 

Co jeśli jednak nasze dane zostaną przekazane w niepożądane ręce?

 

Jest możliwość zastrzeżenia utraconego dokumentu. A podmiotami upoważnionymi do tych działań są m. in. niektóre banki. Możesz to także zrobić samodzielnie przez portal BIK, jednym kliknięciem wysyłając zastrzeżenie do każdego z banków znajdujących się na terenie Polski.

 

 

Warto też wiedzieć, że w 2015r. zastrzeżono aż 130 800 dowodów tożsamości, tym samym udaremniając 7 200 prób wyłudzeń na kwotę 253 000 000 zł.

Nie daj się porwać w wir szybkiego znalezienia pracy, dwa razy pomyśl zanim zrobisz jakiś konkretny krok. Oszuści czekają tylko na to.

 

 

 

 

 

 

Po więcej ciekawych postów wpadajcie na mojego bloga! KLIK

Zaobserwujcie mnie również na DDOB, żeby być na bieżąco: KLIK

 

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda