CZY MOŻNA ZMIENIĆ DRUGIEGO CZŁOWIEKA?
07.05.2016

CZY MOŻNA ZMIENIĆ DRUGIEGO CZŁOWIEKA?

 

 

 

werr-blog.blogspot.com

werr-blog.blogspot.com

werr-blog.blogspot.com

 

 

 

 

 

 

Poznając ludzi poznajemy również ich zalety, a także wady, na które bardziej zwracamy uwagę. Bywa tak, że im mocniej przywiązujemy się do tej osoby, jej wady przeszkadzają nam coraz bardziej. Czasami są one tak złe, że przynoszą tylko przykre sytuacje i staramy się im pomóc w jakiś sposób.

Zazwyczaj jest to bardzo trudne. Na początku ta pomoc obraca się troszeczkę przeciwko nam, a najbardziej wtedy, kiedy zaczyna nam coraz bardziej na tym zależeć. Czy spotkałam się już z taką sytuacją? Nawet kilka razy! I to nie tylko w moim przypadku. Mogłabym tutaj podać kilka przykładów, sytuacji, jednak wolę zachować to dla siebie.

Mogę śmiało powiedzieć, że człowieka od tak zmienić się nie da. Do tego potrzeba czasu, zaangażowania, cierpliwości oraz ambicji. W dodatku nie tylko z naszej strony. Ta druga osoba musi tego chcieć i sama powinna do tego dojrzeć, My jedynie możemy ją nakierować na to wszystko.

Wiadomo, że nawyki bardzo trudno zmienić, w szczególności te złe. Jeśli jednak bardzo czegoś chcemy, staje się to dla nas osiągalne.

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy inni próbują sobie wmówić, że ktoś się zmienił. A tak naprawdę jest całkiem inaczej. Jeszcze inni udają zmiany, aby coś osiągnąć. Więc z takim zachowaniem również musimy się liczyć i nie wolno nam nastawiać się, że wszystko pójdzie po naszej myśli i bliska nam osoba się zmieni.

Mimo wszystko jestem zdania, że jeśli naprowadzimy tego ''zagubionego'' człowieka na dobrą drogę i trochę nakierujemy, w którą stronę powinna iść to może się udać!

Powinniśmy im uświadomić, że jeśli wyrażą chęć zmian, to muszą przypomnieć sobie o starych błędach, które popełnili w przeszłości. Mogą się one obrócić tylko i wyłącznie przeciwko nim i wszystko popsuć. Wtedy wszystkie ich starania, jak i nasze pójdą na marne. Będziemy już tylko mogli żałować straconego czasu. Jedynie będziemy widzieć, że spróbowaliśmy pomóc a oni po prostu zmarnowali tę pomoc, której więcej nie dostaną (no, chyba że znajdzie się drugi taki jak my) i będą musieli radzić sobie na własną rękę, co może być strasznie trudne.

 

BUTY - DEEZEE.PL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda