Back to school – przygotuj się do powrotu do szkoły
17.08.2018

Back to school – przygotuj się do powrotu do szkoły

Nie chcemy Was straszyć, ale szkoła tuż-tuż! Na pewno sami sobie z tego zdajecie sprawę – nie ominie Was back to school. Powrót do nauki, przesiadywania w ławkach przez kilka godzin, pisania, sprawdzianów… Jednak szkoła to nie tylko obowiązki! Znów spotkacie dawnych znajomych, z którymi się nie widzieliście przez całe wakacje. Nastąpi powrót wycieczek szkolnych, z których zawsze przywozi się garść wspomnień. Będziecie mogli także zrobić reset i pokazać się innym od lepszej strony. Może ktoś z Was wkręci się w sport, stanie się przewodniczącym, trendsetterką… albo królem/królową imprez? ;)

 

Mamy dla Was kilka rad, jak się dobrze przygotować do powrotu do szkoły. Bez stresu, bez smutku, bez chaosu.

 

#1 PRZYGOTUJCIE TO, CO NAJPOTRZEBNIEJSZE

Pamiętajcie, by kupić niezbędne akcesoria, jak zeszyty, książki, długopisy, ewentualnie kredki, piórnik (nie każdy go nosi) itp. Plecak możecie wziąć z poprzedniego roku, chyba że już jest w nieciekawym stanie (albo przypałowy). W takim razie kupcie nowy – najlepiej z twardymi plecami. Uwierzcie, gdy będziecie dużo starsi, będziecie wdzięczni za noszenie wygodnego plecaka z wzmocnionymi plecami. Dziewczyny – pewnie będziecie wolały nosić torebkę. Ok, to zrozumiałe, ale teraz jest tak ogromny wybór modnych plecaków, że lepiej to właśnie po nie sięgać. Wygodniej i zdrowiej.

 

Najlepiej zróbcie listę najpotrzebniejszych rzeczy do szkoły i migiem do sklepów! ;)

 

 

#2 WYGODNE OUTFITY

O ile w Waszej szkole nie trzeba nosić mundurków, to macie szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o kwestię mody. Możecie się ubierać (PRAWIE!) tak, jak chcecie, oczywiście zachowując pewne reguły. Obecnie w sklepach pojawiają się nowe kolekcje, np. z Harrym Potterem – idealna opcja dla fanów czarodzieja!

 

Zróbcie przy okazji przegląd szafy. Oddajcie innym rzeczy, których już nie nosicie lub nie są w Waszym rozmiarze, a nadają się jeszcze do użytku. Podniszczone najlepiej wyrzucić lub dać inne drugie życie – pobudźcie wodze wyobraźni i kreatywności! Poszukajcie inspiracji w internecie.

 

#3 PRZESTAWIENIE NA INNY SEN

Kilka dni tuż przed rozpoczęciem lekcji zacznijcie chodzić trochę wcześniej spać i wstawajcie o podobnej porze, jak do wyjścia do szkoły. Przygotujecie w ten sposób organizm do innego snu, zapobiegając niepotrzebnemu szokowi i zmęczeniu. ;)

 

 

#4 ROZPLANUJCIE WSZYSTKO

Wybierzcie najlepszą trasę do szkoły – sprawdźcie autobusy. Spróbujcie też systematyczności – jeśli się da – od razu po szkole odrabiajcie lekcje. W ten sposób zyskacie dużo więcej czasu, bo tuż po zajęciach ma się jeszcze dużo energii. Za to przed samym snem bywa gorzej. Nauka zaraz po lekcjach, chociaż przez 20 minut, też dużo daje. Przestawcie się na takie działanie, a zobaczycie, że będzie Wam o wiele lepiej. Ale to prawda – trudno o systematyczność. ;)

 

I przede wszystkim nastawcie się pozytywnie. Szkoła to nie koniec świata! Jeszcze kiedyś będziecie chcieli do niej powrócić… ;)

 

Ale zanim powrócicie do szkoły pamiętajcie, że to już ostatnie chwile, by zgarnąć super nagrody w konkursie #TWISTYOURSELF

 

Dodając zdjęcie masz szansę zgarnąć:

Iphone X

Konsolę PS4

Głośnik JBL

 

 Nie zwlekaj!

Info o konkursie znajdziesz TUTAJ

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda