5 powodów, dlaczego tak lubimy grillować
07.08.2018

5 powodów, dlaczego tak lubimy grillować

Co roku, gdy nadchodzą ciepłe dni i można spędzać czas na dworze, bardzo często wybieramy grillowanie. Ten sposób przygotowania dań jest już zapisany w naszej tradycji. Dlaczego tak bardzo to kochamy? Co ma w sobie grillowanie i skąd się wzięła na nie moda w Polsce?

 

1. Przede wszystkim wpływ na to ma klimat. Żyjemy w kraju, w którym tylko przez kilka miesięcy jest ciepło. Krótki sezon grillowy powoduje, że zimą niecierpliwie go wyczekujemy.

Dlatego, gdy nadchodzi wiosna, z ogromną radością pochłaniamy mięsko zdjęte prosto z rusztu.

 

2. Uwielbiamy odpowiednio przyprawione potrawy. A aromatyczne mięso smakuje zupełnie inaczej spożywane na świeżym powietrzu niż w domu. Właściwie zamarynowane – świetnie sprawdzają się do tego marynaty Roleski – jest wyśmienite, soczyste i aż rozpływa się w ustach. Kochamy też sam zapach unoszący się nad grillem. Gdy widzimy jedzenie na ruszcie i jednocześnie czujemy ten specyficzny aromat, bezwiednie cieknie nam ślinka…

 

 

 

3. Historia – to ona miała w zasadzie największy wpływ. Dlaczego? Grillowanie stało się modne w latach 50-tych w USA. Do nas oczywiście dotarło wiele lat później. Jednak ze względu na pustki w sklepach i sprzedaż produktów na kartki, przygotowywanie dań na ruszcie nie zostało szybko spopularyzowane. Wielki boom nastąpił w latach 90-tych – grillowanie wyparło jedzenie kiełbas z ogniska. A my od tego czasu przez lata ciągle wzorujemy się na Amerykanach i ich życiu.

 

Obecnie mamy ogromny wybór produktów. Przesyt utrudnia nam dobry wybór. Dlatego warto stawiać na to, co najlepsze. Mięsa muszą być jak najświeższe. Najlepiej oczywiście smakują w towarzystwie aromatycznych sosów – w gamie dressingów Roleski znajdziecie swoje ulubione smaki. To one sprawią, że dania będą niewiarygodnie przyjemne dla naszego podniebienia.

 

 

 

4. Szybko, łatwo, smacznie. Grillowanie nie należy do trudnych form przygotowania potraw. Poradzą sobie z nim nawet amatorzy. Sporządzenie mięs i warzyw na ruszcie nie wymaga także od nas poświęcenia dużej ilości czasu i energii. To przecież smakowity relaks! Początkujący mogą korzystać z przepisów w internecie – jest ich mnóstwo! Koniecznie sprawdźcie te z linku – klik.

 

 

5. Grillowanie to coś więcej niż jedzenie. Podczas biesiadowania umacniamy relacje z przyjaciółmi i rodziną. To wspaniała forma spędzenia czasu z najbliższymi. Często aż do białego rana… ;)

 

 

A Wy za co kochacie grillowanie?

  • udostępnij
1 komentarzy

paulinoowo
0

ja kocham grillowanie <3

odpowiedz

paulinoowo
0

ja kocham grillowanie <3

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda