Jak dobrze napisać egzamin gimnazjalisty?
18.04.2018

Jak dobrze napisać egzamin gimnazjalisty?

Niestety nie pomożemy tym, którzy piszą go już dziś, ale może następne „pokolenia” będą miały odrobinkę łatwiej z naszą pomocą!

 

 

NIE STRESUJ SIĘ

Kiedy się uczysz do egzaminu traktuj to jako swój priorytet. Pomyśl, że za wszelką cenę chcesz go napisać, a gdy przyjdzie ten dzień… olej to. Pomyśl sobie tak: „Jak go napiszę dobrze to super, jak mi się nie uda to i tak to nie jest koniec świata”. Kiedy podejdziesz do samego pisania na luzie, pójdzie ci jak z płatka.

 

UCZ SIĘ SYSTEMATYCZNIE

Wybierz sobie dni tygodnia, w których będziesz poświęcał określone godziny na naukę. Zawsze te same! Nasz mózg przyzwyczai się do takiej pracy i będzie łatwiej ci się uczyć, a także przyswoisz więcej wiedzy.

 

 

SŁUCHAJ NA LEKCJI

W początkowych klasach zdarzyło Ci się nie bywać lub nie słuchać na lekcjach. Czas to nadrobić. Teraz porządnie się przygotuj! Słuchaj na lekcji, rób notatki, powtarzaj w domu. To wystarczy, by utrwalić sobie wiedzę.

 

 

NIE ZWRACAJ UWAGI NA „POTKNIĘCIA”

Trójka z klasówki?! Spokojnie, to można poprawić. Po prostu poucz się tego tematu, żebyś wypadł dobrze na egzaminie, bo niestety jego już nie poprawisz.

 

WYBIERZ SOBIE LICEUM/TECHNIKUM

Kiedy wybierzesz sobie wymarzone liceum lub technikum będziesz o wiele bardziej zmotywowany do nauki na egzamin! A tym samym znowu więcej wiedzy pochłoniesz! Dużo wiedzy? Sukces na egzaminie gwarantowany!

  • udostępnij
2 komentarzy

marcjamea
0

Super rada, mam nadzieję że uda mi się z niej skorystać! :D

odpowiedz

Nvth
0

yes

odpowiedz

marcjamea
0

Super rada, mam nadzieję że uda mi się z niej skorystać! :D

odpowiedz

Nvth
0

yes

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda