„Player one” - gratka dla gamerów i nie tylko
10.04.2018

„Player one” - gratka dla gamerów i nie tylko

Nostalgia jest wręcz namacalna.

Steven Spielberg zekranizował „Ready Player One”, powieść Ernesta Cline z 2011 roku o człowieku, który zostaje przyłapany na próbie zdobycia kontroli nad masywnym wirtualnym wszechświatem w roku 2044.

Spielberg w głównej roli obsadza aktora Tye Sheridana (Mud, X-Men: Apocalipsa) jako Wade Watts, człowieka, którego encyklopedyczna wiedza o filmach, muzyce i grach z lat 80. stawia go przeciwko potężnej korporacji w wyścigu, aby znaleźć klucz do wirtualnego wszechświata znanego jako OASIS.

 

Nawet w wirtualnym świecie OASIS wydaje się, że para okularów i drobna modyfikacja fryzury są wszystkim, co jest konieczne, aby stać się inną osobą.

 

Życie w OASIS

Najlepiej sprzedająca się powieść Cline jest osadzona w odległej przyszłości po tym, jak globalny kryzys energetyczny spowodował zamieszanie na całym świecie. W obliczu wielu problemów społecznych i ekonomicznych znaczna część świata zwróciła się do OASIS, wirtualnego wszechświata dostępnego dla każdego, nawet najbiedniejszych. OASIS ma nie tylko własną, stabilną walutę, ale także większość zasobów edukacyjnych, rozrywkowych i biznesowych dostępnych dla ludzi, a także ewoluuje, tworząc dalekosiężne społeczeństwo wirtualne.

 

Kto zdobędzie klucz do władzy? Tego dowiecie się w kinach!

 

 

  • udostępnij
2 komentarzy

Glassy
0

👍

odpowiedz

Nvth
0

yes

odpowiedz

Nvth
0

yes

odpowiedz

Glassy
0

👍

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda