Nie obawiaj się pierwszej miesiączki!
22.03.2018

Nie obawiaj się pierwszej miesiączki!

Pierwsza miesiączka dopiero przed Tobą? A może właśnie dostałaś okresu i nie wiesz, jak reagować? Nic dziwnego, że się stresujesz. Pierwsza miesiączka wzbudza wiele emocji. Dziewczyny boją się tej chwili, wyobrażając sobie niestworzone objawy, a jednocześnie nie mogą się doczekać tego przełomu na drodze do dojrzałości. Z pewnością masz dziesiątki obaw, w związku z pierwszym okresem. Rozwiejmy kilka z nich!

 

Myślisz, że coś jest z Tobą nie tak?

Nie nastawiałaś się na miesiączkę, kompletnie o niej nie myślałaś, aż tu pewnego dnia zauważasz krople krwi na bieliźnie? Strach przed „nowym” jest normalny, ale nie musisz obawiać się, że coś Ci dolega. Miesiączka to naturalny etap dojrzewania i czeka każdą z Nas.

 

Przeraża Cię ilość krwi, którą widzisz

Pierwsze miesiączki są z reguły bardzo skąpe. Jednak z czasem regulowania się cyklu menstruacyjnego (prawidłowy trwa 28 dni i liczy się go od pierwszego dnia miesiączki do dnia poprzedzającego kolejną miesiączkę) obfitość okresu wzrasta. Nie musisz się tego obawiać!

 

Masz wrażenie, że miesiączka będzie trwała już zawsze

Miesiączka powinna trwać kilka dni, maksymalnie do 7-8. Nic dziwnego, że gdy krew pojawia się kolejny już dzień, to możesz zacząć myśleć, że coś jest z Tobą nie tak i że miesiączka będzie trwała wiecznie. Nie obawiaj się! Organizm doskonale wie, kiedy prawidłowa miesiączka powinna ustąpić. W przypadku, gdy okres trwa powyżej 10 dni – udaj się do ginekologa.

 

Martwisz się o swoją dietę

Jeśli tak jest, to znaczy, że czytałaś nieco o miesiączce i wiesz, że odpowiednia dieta może zminimalizować nieprzyjemne objawy miesiączki, a także regulować poziom żelaza. Jedz produkty bogate w żelazo, pij dużo wody – to z pewnością rozwieje kolejne obawy.

 

Źródło: weheartit.com

 

 

Nie wiesz, co wybrać: podpaski czy tampony

To z pozoru trudny wybór, ale jeśli poznasz podpaski i tampony, ich działanie, chłonność i utrzymanie poziomu higieny, to z pewnością wybierzesz te, które są dla Ciebie lepsze.

 

Masz wrażenie, że wszyscy wiedzą o tym, że właśnie masz okres

Jeśli jesteś jedną z pierwszych dziewcząt w paczce, która dostała miesiączki – Twoje obawy są zrozumiałe. Nie znasz tego tematu, nie widzisz koleżanek, które już miesiączkują i nie wiesz, jak się zachowywać. Pamiętaj jednak, że miesiączki nie masz wypisanej na twarzy, nikt nie wie, że właśnie dostałaś pierwszego w życiu okresu. A nawet, jeśli ktoś się domyśli – to naturalna, w pełni normalna fizjologiczna zmiana, która czeka każdą z nas!

 

  • udostępnij
1 komentarzy

marcjamea
0

:D

odpowiedz

marcjamea
0

:D

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda