6 zdań, których nie mówią mądrzy ludzie!
12.03.2018

6 zdań, których nie mówią mądrzy ludzie!

 

Czasami bardzo ciężko jest się powstrzymać od wypowiedzenia niektórych zdań i bardzo łatwo popełnić gafę, której potem żałujemy! Jak to kiedyś rzekł Platon: ”mądrzy ludzie mówią wtedy, gdy mają coś do powiedzenia, tylko głupcy muszą coś zawsze powiedzieć”. To co mówimy w danym momencie wpływa w ogromnym stopniu na to, jak postrzegają nas inni ludzie! Źle dobrane słowa i zwroty mogą zniechęcić innych do słuchania reszty naszej wypowiedzi oraz mogą negatywnie wpłynąć na naszą pozycję społeczną! Poznaj 6 zdań, których nie mówią mądrzy ludzie.

 

1.” Wyglądasz na zmęczonego”

Nie wolno tego mówić szczególnie do osób, których za dobrze jeszcze nie znamy! Nigdy nie wiesz, czy dana osoba nie ma problemów ze snem, a może ma jakieś kłopoty. Postaraj nie stawiać nikogo w skomplikowanej sytuacji!

 

2.”To nie fair”

Pamiętaj wypowiadanie tych słów, nigdy nic nie daje! Czasem może tylko pogorszyć sytuację! Gdyż zamiast się cieszyć radości innych narzekamy! Staraj się tego unikać!

 

3.”Tak jak już wcześniej powiedziałam…”

Zastanów się, czy jest sens powtarzać te słowa? Może się okazać frustrujące i zniechęci wszystkich wokół do słuchania Twojej dalszej wypowiedzi. Także zanim wypowiesz te słowa, pomyśl, czy faktycznie jest sens podkreślać wcześniejszą wypowiedź.

 

4.”Powodzenia”

To wzbudza dużo opinii, jedni twierdzą, że warto to mówić, inni, że nie, gdyż uważają, że życie to nie wygrana na loterii, a kwestia szczęścia. Powodzenie można oznaczać, że dana osoba nie ma odpowiednich predyspozycji i nie darzymy jej zaufaniem, dlatego też potrzebuje więcej szczęścia.

 

 

5.”Mówiłam ci już…”

To zdanie podkreśla Twoją wyższość! Dla niektórych z nas to zdanie kojarzy się, z dzieciństwem. Rodzice często powtarzali: „Mówiłam ci abyś już tego nie robiła”. Jest to wyrażanie dość infantylne i niedojrzałe.

 

6. ”Nie umiem”

Często jest interpretowane jako „nie chce mi się”. Zawsze kiedy nie chce nam się wykonać jakiegoś zadania, najprościej jest odpowiedzieć ” nie umiem”. Jeżeli jednak stwierdzimy, że naprawdę nie potrafimy wykonać jakiejś czynności zawsze możemy poszukać alternatywnego rozwiązania!

 

  • udostępnij
2 komentarzy

Meadowfeelings
0

👍

odpowiedz

Nvth
0

yes

odpowiedz

Meadowfeelings
0

👍

odpowiedz

Nvth
0

yes

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda