7 rzeczy, o których każda nastolatka powinna wiedzieć
06.03.2018

7 rzeczy, o których każda nastolatka powinna wiedzieć

Czy kiedy myślisz o swojej przyszłości, widzisz siebie jako elegancką bizneswoman, odnoszącą sukcesy zawodowe? A może marzysz o posiadaniu idealnej rodziny, która mieszka w domku z ogródkiem? Niezależnie od tego, co chcesz osiągnąć w przyszłości, istnieje kilka „zasad”, które powinnaś znać. Pamiętając o nich, ułatwisz sobie start w dorosłym życiu.

 

1. Idealni mężczyźni nie istnieją

Każdej z nas marzy się mężczyzna idealny – przystojny, inteligentny, dowcipny, ambitny, rozumiejący nasze potrzeby. Niestety ideały nie istnieją. Każdy z nas ma jakieś wady. Tak było, jest i będzie. Często poznajemy kogoś nowego i na początku wydaje nam się, że jest idealny. Po lepszym poznaniu, zaczynamy dostrzegać jego wady. Pamiętaj jednak, jeśli dostrzegasz u chłopaka mnóstwo zalet i tylko kilka małych wad, nie skreślaj go. Daj mu szansę na lepsze poznanie i naucz się go akceptować takim, jaki jest.

 

 

2. To, że nie masz chłopaka, nie oznacza, że jesteś gorsza

Wszystkie Twoje koleżanki z kimś się spotykają, a Ty jako jedyna nie masz chłopaka? Nie martw się tym. Twoja wartość nie jest zależna od Twojego statusu związku. Lepiej być singielką, niż umawiać się z byle kim. Jeśli nie spotkałaś na swojej drodze jeszcze nikogo interesującego, to nic straconego. Korzystaj z tego, że jesteś singielką i skup się na sobie, a miłość sama się znajdzie w najmniej oczekiwanym czasie.

 

 

3. Nie porównuj się do innych

Każda z nas ma jakiś wzór do naśladowania, ale pamiętaj, aby nie popaść w przesadę. Ciągłe porównywanie do koleżanek tylko wpędzi Cię w kompleksy. Może znasz bardzo dobrze angielski, masz talent plastyczny albo jesteś bardzo wysportowana? Odnajdź w sobie atuty i bądź z nich dumna. Każda z nas jest inna i na tym polega cały urok. Wyobrażasz sobie, jak nudny byłby świat, gdyby wszyscy byli identyczni?

 

 

4. Staraj się być najlepszą wersją siebie

W życiu nie chodzi o to, abyś we wszystkim była doskonała. Znajdź coś, do czego masz predyspozycje lub coś, co sprawia Ci przyjemność i staraj się być w tym coraz lepsza. Postaw też na swoje wykształcenie. Brzmi banalnie, ale uwierz, że dzięki temu w przyszłości łatwiej Ci będzie znaleźć dobrą pracę. Staraj się żyć tak, abyś była z siebie dumna. Nie rób nic na siłę, nie staraj się przypodobać innym. Bądź sobą, ale równocześnie pracuj nad swoich charakterem i umiejętnościami.

 

 

5. Naucz się mówić „NIE”

Przygotuj się na to, że w życiu niektóre osoby będą chciały Cię wykorzystać. Może już w szkole spotkałaś się z takim zachowaniem? Któraś z koleżanek chciała, abyś odrobiła za nią pracę domową? Albo podpisała się pod pracą grupową, chociaż nie kiwnęła palcem? Naucz się w takim sytuacjach mówić „NIE”. Szanuj swój czas oraz pracę, którą wykonałaś i nie daj się wykorzystywać.

 

 

6. Bądź samodzielna i zaradna

Nie zachowuj się jak księżniczka, która ma dwie lewe ręce. Naucz się wykonywać podstawowe prace domowe, takie jak ugotowanie prostej potrawy, nastawienie pralki czy wyprasowanie ubrań. Jak się wyprowadzisz od rodziców, to nie będziesz do nich jeździć w każdy weekend z torbą pełną brudnych ubrań. Popracuj też nad swoją zaradnością. Nie bój się przejmować inicjatywy przy organizacji i załatwianiu różnych spraw. Zobaczysz, że takich zachowaniem bardzo zaimponujesz innym, a chłopcom podobają się samodzielne dziewczyny.

 

 

7. Dbaj o przyjaźnie

Mówi się, że mężczyźni przychodzą i odchodzą, a prawdziwa przyjaciółka będzie z Tobą na dobre i na złe, dlatego dbaj o mocne, szczere przyjaźnie. Dobrze jest mieć u swojego boku osobę, z którą rozumiesz się bez słów, której możesz wyżalić bez obaw, że zostaniesz źle oceniona. Jeśli bliska osoba będzie potrzebowała Twojej pomocy, postaraj się zrobić wszystko, aby jej pomóc. Kto wie, może kiedyś Ty też będziesz potrzebować pomocy?

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda