Jak powiedzieć mamie, że mam okres?
01.03.2018

Jak powiedzieć mamie, że mam okres?

Rozmowa z rodzicami na temat miesiączki i innych osobistych problemów kobiet może być nieco kłopotliwa, szczególnie jeśli nie jesteś przyzwyczajona do mówienia o takich rzeczach. Ale twoja mama jest dobrą osobą, z którą warto zacząć o tym rozmawiać. Oto kilka sposobów na przełamanie lodów.

 

Niech będzie swobodna

Może pomysł „pogadanki” z mamą wydaje się być onieśmielający. Więc spróbuj zacząć rozmowę od niechcenia, mówiąc coś w stylu: "Ekhem, mamo, czy twój okres trwał naprawdę długo?" Otwiera to drzwi do dyskusji.

 

 

 

Zapisz to

Jeśli trudno ci rozpocząć dyskusję twarzą w twarz, zostaw swojej mamie notatkę, którą znajdzie tylko ona. Możesz napisać coś w rodzaju: "Mamo, ostatnio podczas okresu bardzo źle się czuje. Czy możemy dziś o tym porozmawiać?". W ten sposób mama sama zainicjuje z tobą rozmowę i nie będziesz musiała się o to martwić.

 

Bądź bezpośrednia

Możesz po prostu podejść do mamy i powiedzieć co czujesz. Zacznij od powiedzenia czegoś takiego: "Jest to dla mnie niewygodny temat, ale muszę porozmawiać z tobą o moim okresie". W ten sposób Ty i Twoja mama będziecie mogły natychmiast dotrzeć do źródła problemu.

 

Niezależnie od tego, czy coś jest nie tak, poinformuj swoją mamę o problemach z ciałem. Nawet gdy wszystko jest w porządku, nigdy nie lekceważ porad od mamy (lub ciotki lub starszej koleżanki)! Może ona udzielić ci wskazówek, jak radzić sobie z skurczami i innymi niedogodnościami.

 

Czy ty i twoja mama otwarcie rozmawiacie o okresie? Czy masz z tym trudności?

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda