Jak powiedzieć rodzicom, że mam chłopaka? Oto 5 wskazówek!
20.02.2018

Jak powiedzieć rodzicom, że mam chłopaka? Oto 5 wskazówek!

 

Niektórzy z Was robią ze swojego związku wielką tajemnicę przed rodzicami, boją się ich reakcji. Pierwsze związki to naprawdę poważna kwestia bywa też tak, że ciężko o tym rozmawiać otwarcie, gdyż mamy obawy, że nasz chłopak nie przypadnie do gustu naszym rodzicom. Sami pewnie wiecie, że rodzice zawsze powtarzają, że na związek zawsze przyjdzie czas, teraz najważniejsza jest nauka! Poznaj wskazówki, które ułatwią Tobie powiedzieć rodzicom, o swoim chłopaku:

 

POZNAJ ICH ZDANIE O ZWIĄZKU

Jeżeli boisz się tego jak Twoi rodzice zareagują, jak dowiedzą się o Twoim chłopaku to w pierwszej kolejności porozmawiaj z nimi co myślą o związku. Możesz wypytać się o ich pierwszą miłość, co czuli kiedy wybrali się na pierwszą randkę itp.

 

ZRÓB LISTĘ ZALET SWOJEGO CHŁOPAKA

Zanim komuś powiesz o swoich chłopaku. Głęboko zastanów się jakie zalety ma Twój chłopak. Weź kartkę i wpisz jego wszystkie mocne strony, skup się najbardziej na tych, które uważasz, że mogłyby się spodobać się szczególnie Twoim rodzicom! To z pewnością pomoże im wyobrazić Twojego chłopaka w samych superlatywach! Oczywiście do tej listy dodaj też to czym się interesuje, co robi… wszystko to świadczy o tym, iż jest ambitny!


ZDECYDUJ KOMU NAJPIERW O TYM POWIEDZIEĆ

Mamie, tacie, czy może najlepiej jak dowiedzą się w tym samym momencie? Wszystko zależy od Ciebie. Musisz przemyśleć z kim masz lepszy kontakt. Może zdarzyć się też tak, że wolisz powiedzieć tylko jednemu z rodziców!

 

WYBIERZ WŁAŚCIWY MOMENT

Wybór odpowiedniego momentu jest naprawdę istotny. Nie możesz powiedzieć o tym w biegu… Zanim pierwszy raz zdecydujesz się powiedzieć o swoim chłopaku, wyczuj odpowiedni moment! Jeżeli zdecydujesz się powiedzieć o tym od razu mamie i tacie, najlepszym momentem może okazać się wspólny obiad! Jeżeli tylko jednemu, wybierz taką chwilę kiedy będziesz sam na sam z mamą, bądź tatą.

 

UDOWODNIJ,ŻE TO NIE WPŁYNIE NEGATYWNIE NA TWOJE CODZIENNE OBOWIĄZKI

Rodzice, którzy niechętnie podchodzą do związków szczególnie w młodym wieku martwią się o to, iż zaniedbasz swoje codzienne obowiązki. Boją się, ze miłość negatywnie wpłynie na Twoje oceny, na Twój charakter, że Twój wybraniec okaże się nieodpowiedni dla Ciebie. Udowodnij im, że Twój związek nie będzie miał negatywnego wpływu na codzienne życie!

cover photo: mens_cult

  • udostępnij
3 komentarzy

Londonkid
3

Ja nie zdazylam powiedziec rodzicom bo moja siostra mnie wyprzedziła :P
 

odpowiedz

Nvth
0

🙈🙈

odpowiedz

paulinoowo
0

bardzo pomocne

odpowiedz

Nvth
0

🙈🙈

odpowiedz

paulinoowo
0

bardzo pomocne

odpowiedz

Londonkid
3

Ja nie zdazylam powiedziec rodzicom bo moja siostra mnie wyprzedziła :P
 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda