Związek ze starszym chłopakiem – czy to ma sens?
19.02.2018

Związek ze starszym chłopakiem – czy to ma sens?

 

 

Dlaczego w ogóle zastanawiamy się nad tym czy związek ze starszym chłopakiem ma sens? No tak, bo co powiedzą rodzice, przyjaciółki i koledzy ze szkoły. Czy mnie nie wyśmieją? A może będą wytykać palcami i nazywać puszczalską? NIE! O ile związek ze starszym facetem można interpretować na kilka sposobów, bo wszystko zależy od tego jak duża ta różnica to jest to pamiętaj, że to Ty decydujesz czy z taką osobą się zwiążesz. Nie Twoja przyjaciółka czy znajomi z klasy.

 

Wyobraźmy sobie taką sytuację: Poznałaś przypadkiem bardzo fajnego chłopaka, czujesz się z nim bosko, macie milion tematów do rozmów i uwielbiacie się razem śmiać i spędzać czas. Tylko…jest jedno „ale”. W głowie ciągle siedzi Ci fakt, że jest od Ciebie starszy. Czy warto wiązać się z takim chłopakiem? Sprawdź!

 

 

 

#1 On jest od Ciebie o 2 lata starszy lub mniej.

 

W tym przypadku naszym zdaniem nawet nie masz się nad czym zastanawiać. Biorąc pod uwagę fakt, że faceci z natury są „kilka lat do tyłu” to 2 lata różnicy wydaje się być idealną różnicą. Niektórzy na pewno stwierdzą, że niemalże niewidoczną różnicą. Jeśli uważasz, że Twoi rówieśnicy są dla Ciebie zbyt dziecinni i nie masz o czym z nimi rozmawiać to nie powinnaś mieć obaw przed związaniem się z chłopakiem o 2 lata, a nawet 3 lata starszym.

 

#2 Dzieli Was 3-4 lata różnicy

 

To również nie koniec świata, ale musisz być gotowa na to, że Twój wybranek może mieć trochę inne cele i plany na przyszłość niż Ty. Może okazać się, że myśli już bardziej „dorośle” i zastanawia się nad konsekwencjami każdego swojego ruchu. To akurat dla Ciebie dobry znak, bowiem jest duża szansa, że nie trafisz na dupka, który będzie chciał Cię wykorzystać i będzie z Tobą tylko dla szpanu. Druga pozytywna kwestia wynikająca z takiego związku to to, że możesz się od niego dużo nauczyć. Być może będzie potrafił Cię zmotywować do działania, a nawet nauczy nowych rzeczy ;)

 

Zastanów się jednak czy przy Twoich problemach typu czerwony pasek na koniec roku jego problemu nie będą zbyt poważne. Czy jesteś gotowa sama zmienić swoje myślenie na bardziej dorosłe. No i czy tego chcesz. Ty modlisz się by zdać do następnej klasy, a Twój wybranek właśnie szuka pracy, bo już wie, że nie ma nic za darmo i za coś trzeba żyć. Porozmawiaj z nim o tym ;)

 

 

#3 On jest od Ciebie o 4 lub więcej lat starszy.

 

Tutaj różnica może być zdecydowanie bardziej zauważalna niż w poprzednich przypadkach, jednak do takich spraw trzeba podchodzić bardzo indywidualnie. Według nas powinnaś rozważyć kilka kwestii, między innymi:

 

- Czy jesteś gotowa na to, że Twoim bliskim, a szczególnie rodzicom może nie spodobać się Twój nowy wybranek. Zwyczajnie w świecie mogą się o Ciebie bać. Dlatego powinnaś przedstawić go rodzicom, a przed tym porozmawiać z chłopakiem co on myśli o tym „problemie”.

 

- Zwróć uwagę na to jaki jest ten Twój facet. Czy mimo, że jest starszy od Ciebie zachowuje się tak jak Ty? To znaczy…jakby był w Twoim wieku? A może właśnie wręcz przeciwnie – masz poczucie, że jesteś przy nim bezpieczna i nigdy niczego Ci nie zabraknie. To ważna kwestia do przemyślenia, szczególnie przed oficjalną wizytą u rodziców.

 

- Upewnij się czy On nie traktuje Waszego związku jako zabawy. Owszem, jest starszy i bardziej doświadczony, ale skąd pewność, że nie związał się z Tobą dla zabawy? Żeby pokazać kolegom, że może mieć każdą laskę?

 

- Starszy chłopak to także bardziej doświadczony chłopak, co może być zarówno plusem jak i minusem. Za? Będziesz czuła się przy nim bezpiecznie i pewnie. Przeciw? On może nie rozumieć Twoich obaw przed nowym, gdyż sam wszystko to już przeżył i wie z czym to się je.

 

 

Wszystko można rozwiązać i o wszystkim można dowiedzieć się przy pomocy ROZMOWY ;) Decyzja o rozpoczęciu bliskiej relacji ze starszym partnerem nie należy do łatwych, dlatego powinnaś ją dobrze przemyśleć. Posłuchaj tego co radzą Ci przyjaciele lub Twoje serducho. Bądź gotowa też na rozmowę z rodzicami, którzy mogą mieć coś do powiedzenia w tej sprawie. Jeśli dowiedzą się o Twoich planach od Ciebie to będzie to dla Ciebie ogromny plus. Pokażesz, że jesteś dorosła i dojrzała, a także, że warto Ci zaufać.

 

Trzymamy kciuki! ;)

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

zopiniujrobimytocolubimy
0

Mój narzeczony jest ode mnie 5 lat starszy yes A poznaliśmy się w gimnazjum. Tylko jego znajomi się nabijali, że poznał małolatę, ale tak to raczej nikt się nie patrzył na nas dziwnie. Teraz, gdy jesteśmy już ponad 5 lat razem to różnica wieku wcale nam nie przeszkadza.

odpowiedz

zopiniujrobimytocolubimy
0

Mój narzeczony jest ode mnie 5 lat starszy yes A poznaliśmy się w gimnazjum. Tylko jego znajomi się nabijali, że poznał małolatę, ale tak to raczej nikt się nie patrzył na nas dziwnie. Teraz, gdy jesteśmy już ponad 5 lat razem to różnica wieku wcale nam nie przeszkadza.

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB

ddob
youtube

MATKA vs CÓRKA – Córka bierze ślub! 💍😱
DDOB

Moda