10 faktów o serialu SKAM, o których musisz wiedzieć!
16.02.2018

10 faktów o serialu SKAM, o których musisz wiedzieć!

 

 

Od pewnego czasu nie ma fana seriali, który nie znałby SKAM. Obecnie to najlepiej oglądany serial w historii norweskiej telewizji. Co więcej, SKAM robi furorę w wielu krajach Europy, w tym w Polsce. Furorę robi fabuła, która przyciąga przedstawicieli subkultur: tumblr girls i sad boys, ale także dla rzeszy zwyczajnych nastolatków. Jeśli oglądasz SKAM i wydaje Ci się, że wiesz o tym serialu wszystko, to zaskoczymy Cię! Poznaj 10 faktów o serialu SKAM, o których nie masz pojęcia.

 

 

 

Fakt 1.

Thomas dostał rolę Williama przypadkowo. To nie on sam zgłosił się na casting, a jego siostra! Jak widać, rodzina potrafi dokonywać dobrych wyborów J

 

Fakt 2.

Thomas Hayes (William) zadebiutował na norweskim festiwalu jako DJ!

 

Fakt 3.

Lubisz soundtrack ze SKAM? Piosenka „Fine Frokner” po premierze w serialu zyskała ponad 3000% więcej wyświetleń niż przed emisją odcinka!

 

 

 

Fakt 4.

Wydaje Ci się, że David pojawił się w SKAM dopiero w trzecim sezonie? A jednak nie! David pojawił się przy scenie bójki dziewczyn lub gdy pomagał Vildzie, gdy ta upadła na imprezie u Iben. Wtedy jeszcze daleko było mu do głównego bohatera.

 

Fakt 5.

Cengiz, który gra rolę Yousefa, przyszedł na casting do SKAM by otrzymać rolę, jako Even. A tu taka niespodzianka!

 

Fakt 6.

Josefine Pettersen poza aktorstwem ma inną pracę! Jest telefonistką, która sprzedaje magazyny i jak donoszą norweskie media – całkiem dobrze się w tym odnajduje.

 

Fakt 7.

Lisa Teige przeprowadziła się z Beren do Oslo sama, gdy miała zaledwie 16 lat! Dlaczego? Lisa chciała uczyć się tańca u Edvarda Muncha.

 

 

 

Fakt 8.

Szkoła, w której odbywa się akcja SKAM, czyli ta, do której chodzi Tarjei i David jest w rzeczywistości drugą (!) najlepszą szkołą w Oslo.

 

Fakt 9.

Thomas dostał pracę, jako ambasador w MOAT. To organizacja, która pracuje dla zastraszonych nastolatków.

 

Fakt 10.

Ina Svenningdal studiuje aktorstwo w norweskiej szkole teatralnej w Oslo z Martinem Eggesbo (Eskild)!

 

I jak? Zaskoczeni? Kto jest fanem serialu SKAM niech da znać w komentarzu!

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Nvth
0

yes

odpowiedz

Nvth
0

yes

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda