6 pysznych faktów o Reesse’s
12.02.2018

6 pysznych faktów o Reesse’s

 

Reese’s może nie należy do najlepiej sprzedających się słodyczy na świecie, jednak jest królem na amerykańskim rynku łakoci! W Polsce Reesse’s jest dostępne tylko w niektórych punktach i jest dość drogie. Jednak ostatnio Reesse’s trafiło na półki do Biedronki, gdzie możecie kupić to zdecydowanie taniej niż w sklepach z żywnością z zagranicy typu na przykład „Kuchnie świata”.

Reese’s została założona przez byłego pracownika Hershey H. B Reese’a w 1923 roku. Od 1928 roku ludzie zaczęli się cieszyć i rozkoszować masłem orzechowym Reese i czekoladą znaną jako Peanut Butter Cup Reese’s. Poznaj 6 pysznych faków o Reess’e:

 

1. Początkową nazwą Reese’s była „penny cups”

2. Druga wojna światowa pomogła dla Reesse’s odnieść sukces.3.W ciągu roku produkowana jest taka ilość Reese’s, że wystarczyłoby rozdać jedną czekoladę każdemu obywatelowi Stanów Zjednoczonych, Europy, Japonii, Chin, Afryki i Indii.

3. Czekoladki Reesse’s są w rzeczywistości dobrym źródłem białka. Każda czekoladka zawiera 5g białka, czyli tyle samo, co garść migdałów. Przyznajcie, kto wiedział?

4. Kiedyś w sklepach można było znaleźć „ Reese’s Oreos". Czekoladka ta była napełniona pół masłem orzechowym i pół nadzieniem czekoladowym. Niestety, była to specjalna edycja limitowana i niestety już niedostępna!

5. 18 maja 2010 Reese’s obchodziło swoje święto. Właśnie tego dnia na Facebook pod postem „I love Reese’s Day” ponad 40 000 zadeklarowało, że kocha Reese’s. Także tego dnia pamiętaj o Reese’a!

  • udostępnij
1 komentarzy

ania173
0

Nigdy nie próbowałam :< 

odpowiedz

ania173
0

Nigdy nie próbowałam :< 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Casting na Ambasadorów nowej aplikacji video!🚀 Zostań Twarzą marki i jedź z nami na Fest Festival
Casting na Ambasadorów nowej aplikacji video!🚀 Zostań Twarzą marki i jedź z nami na Fest Festival

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda