Jak złagodzić ból w trakcie okresu? Oto 5 sprawdzonych sposobów!
07.02.2018

Jak złagodzić ból w trakcie okresu? Oto 5 sprawdzonych sposobów!

 

 

Bolesna miesiączka? Niestety to ten czas, kiedy my, kobiety mamy wszystkiego dość, jesteśmy zmęczone i z reguły niezadowolone z życia. Jedne przechodzą miesiączkę mocniej, inne praktycznie jej nie odczuwają. Jak złagodzić pojawiający się ból? Sprawdź sama!

 

#1 Rozkurcz to: pij napary z ziół

Napary z ziół wydają się być błahą pomocą, a jednak. Pomocne są wszystkie rośliny lecznicze o działaniu rozkurczowym i uspokajającym, choćby rumianek, kozłek lekarski, mięta, melisa, nagietek lekarski czy rozmaryn.

 

#2 Rozgrzej to: weź ciepłą kąpiel

Bóle w podbrzuszu i w okolicy krzyża nie dają spokoju przed miesiączką? Wtedy możesz łagodzić je za pomocą gorącej kąpieli. Pamiętaj jednak, że kąpiele odpadają, gdy dojdzie już do krwawienia.

 

 

 

#3 Zrelaksuj się ograniczając aktywność fizyczną

Gdy ból miesiączkowy jest silny, najlepiej ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny. W grę nie wchodzi basen, aerobik, bieganie czy siłownia. Polecana jest joga, która może przynieść ukojenie. Spróbuj się przełamać i poćwicz jogę albo po prostu wyjdź na krótki spacer. Chodzenie czy kilka skłonów już wyraźnie poprawia krążenie i rozluźnia.

 

#4 Jedz lekkie posiłki

Ciężkostrawna dieta nie pomoże, a wręcz przeciwnie – zwiększy boleści brzucha. Zadbaj o właściwe menu, bogate w wapń, który obniża aktywność skurczową macicy. Włącz do jadłospisu ryby i orzechy, a także mleko.

 

#5 Zrób sobie masaż

Aby złagodzić ból, wykonaj masaż rozluźniający mocno napięte mięśnie brzucha. Na dłoń wylej kilka kropli olejku i masuj przez kilka minut podbrzusze ruchem zgodnym ze wskazówkami zegara. Rozkurczowo działają przede wszystkim: olejek lawendowy, olejek eukaliptusowy i olejek majerankowy.

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda