Sopot od 21 lat - jak to wygląda okiem mieszkańca Trójmiasta?
02.02.2018

Sopot od 21 lat - jak to wygląda okiem mieszkańca Trójmiasta?

Sopot - mekka imprezowiczów z całej Polski i krajów Europejskich. Nic dziwnego, w końcu dopływa do nas Stena Line. Opócz tak zwanych "erazmusów" kręci się tu dużo osób, dla których to miejsce to istny raj.

 

 Strugi alkoholu, dziewczyny, darmowe wejścia do klubów. Czego chcieć więcej? Może samego wejścia do tych imprezowni poniżej 21-stego roku życia. Sam chodziłem na imprezy w Sopocie, nadal chodzę i wiem, jak to wygląda. Niczym Rzetelnym Okiem Izabeli opowiem Wam, co i jak.

 

 

Historia zaczęła się pewnego dnia, gdy trójmiejski internet obiegła informacja o wprowadzeniu tej swoistej prohibicji. Rozumiem, że 18nastka może sobie kupić dom, zaciągnać kredyt, iść przed ołtarz, wychowywać samotnie dziecko, ale nie może iść na drinka z koleżankami do klubu? Absurd. Większość ludzi mimo wszystko w Sopocie nie przychodzi po to, by się bawić, tylko po prostu się uchlać.

 

 Wyobrażacie sobie widok gimnazjaliski wciągającej mefedron i bawiącej się ze starymi prykami – to tutaj był standard. Oprócz tego najciekawsze jednak są spacery w stronę SKM-ki o godzinie 4/5, tak jak ja zawsze sobie wracam z techno. Niby wszystko ok, sam nigdy nie powiedziałem, że jestem święty, ale tutaj warto nakreślić to "ALE". Nie wiem czy zdawaliście sobie sprawę, czemu w żargonie naszej aglomeracji mówi się na to miejsce "rzygalnia", może dlatego że ulice wypełniają karetki ratujące ludzi, policja i wymiociny na każdym kroku. Nie chce też budować obrazu apokalipsy, ale mimo wszystko kiedyś musiał nastać koniec tego wszystkiego.

 

Uważam, że takie zmiany mogły okazać się korzystne dla jakiejś części społeczeństwa, a jak ktoś bardzo chce, to i tak wejdzie do klubu pomimo swojego wieku, bo nie każdy klub jednak wyznaczonych zasad przestrzega. Jako osoba, która i pracowała w tej okolicy, i mieszkała przy samym Monte Cassino - doskonale wiem, że nawet z samego moralnego punktu widzenia, te zmiany wyszły nam na dobre.

 

Tomek Trzeciak

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

anka_gor
0

:O

odpowiedz

anka_gor
0

:O

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda