7 najgorszych studniówkowych wpadek
30.01.2018

7 najgorszych studniówkowych wpadek

 

 

Studniówka to bardzo ważny moment każdego maturzysty, kto jest przed nią albo tuż po, na pewno przyzna mi rację, że to także niezwykle stresujący moment. Oprócz dla niektórych panicznego odliczania „100 dni” do matury to czas, kiedy szykujemy się do imprezy szkolnej. Oficjalny polonez, wybór TEJ konkretnej sukienki i wybór partnera to tylko kilka kwestii, które przepełniają naszą głowę w tym okresie.

 

Jeśli mowa o studniówce to czas przypomnieć sobie kilka ważnych zasad zachowania na szkolnej imprezie. Bądźmy zapamiętane jako kobiety z klasą, damy a nie dziewczyny, które wygrały z chłopakami konkurs na wypicie największej ilości alkoholu. No to co, zaczynamy? :)

 

 

 

#1 Nieodpowiedni makijaż i strój

 

Ta wpadka zdarza się (niestety!) bardzo często. Czy istnieje jakieś studniówkowe ABC, w którym są wytyczne do makijażu i wyboru sukienki? Nie! Chyba, że zasady szkolne wymagają np. jednokolorowej sukienki lub w konkretnym kolorze, co może być akurat zrozmiałe. Jeśli nie nikt z dyrekcji nie stworzył takiego kodeksu to musisz stworzyć go sobie sama w swojej głowie. Podstawowa zasada? Kreacja zawsze musi być dopasowana do okazji! Studniówka to nie dyskoteka w klubie, więc klasa to podstawa. A jak klasa to na pewno nie zbyt kusa mini sukienka, zbyt duża ilości świecidełek i szpilki z niebotycznie wysokim obcasem. No i oczywiście unikaj mocnego makijażu. Jeśli zdecydujesz się na rozpuszczone, proste włosy to możesz uzupełnić look np. kocim okiem z delikatną, czarną kreską. Czerwona szminka też wchodzi w grę, ale tylko do czarnej sukienki! Nie walcz za wszelką cenę o uwagę wszystkich obecnych na sali. Bądź świadoma swojej elegancji i spraw by ludziom zapierało dech z zachwytu na Twój widok!

 

 

 

#2 Nierozchodzone buty

Ta zasada dotyczy właściwie każdego wyjścia, nie tylko na studniówkę, ale skoro jesteśmy w temacie imprezy szkolnej to w nim zostańmy. Pamiętaj by nigdy nie kupować butów na ostatnią chwilę! W końcu masz przetańczyć w nich jedną z najważniejszych nocy w swoim życiu! Muszą być wygodne, dostosowane do Twoich umiejętności chodzenia na obcasie i…wcześniej ubrane minimum kilka razy. Nie chcesz brudzić butów na dworze? Pochodź w nich w domu i potraktuj jako kapcie przez kilka dni. Rozbijesz je i masz gwarancję, że nie zaskoczą Cię w trakcie imprezy!

 

#3 Nieodpowiedni wybór partnera

 

Zaprosić swojego wymarzonego partnera na studniówkę można porównać ze stresem wyboru sukienki, prawda dziewczyny? Ten wybór z pozoru nie jest trudny. Nie wybieraj się na takie imprezy z chłopakiem, którego nie znasz. Nie znasz na tyle by stwierdzić jak może się zachowywać po alkoholu i czy przypadkiem w połowie studniówki nie zostawi Cię i nie pójdzie do Twoich wolnych koleżanek. Jeśli nie masz chłopaka to wybierz kolegę, przy którym najlepiej się czujesz. Przede wszystkim swodobnie! Potem zostaje tylko zadbać o to by wypastował buty i dobrał garnitur w odpowiednim kolorze (tak, żeby pasował do Twojej sukienki!).

 

 

#4 Nagrywanie Instastories, Snapów i ciągłe siedzenie z telefonem w ręce.

 

Tak, tak wiem, że tak ważną chwilę trzeba uwiecznić. Każda koleżanka musi zobaczyć, że się doskonale bawisz, że masz piękną sukienkę i księcia z bajki przy sobie. Ok, ale pamiętaj by zachować umiar. Nie siedź całą imprezę z telefonem w ręce. To nie wygląda zbyt fajnie z boku, ale też sprawi, że nie skupisz się na tym co ważne, czyli na zabawie. Jedno zdjęcie przed studniówką i ze studniówki (które możesz wrzucić dzień później) wystarczy by wzbudzić w Twoich koleżankach zazdrość ;)

 

 

 

#5 Nieodpowiednie zachowanie przy stole

 

Choć nikt nie wymaga na studniówce od Ciebie byś znała funkcjonalność każdego rodzaju widelca i noża to…kulturalne zachowanie przy stole to podstawa. Nie mów z pełną buzią, nie siorb i nie baw się jedzeniem. No i oczywiście nie krzycz przy stole i nie siedź z telefonem (patrz punkt 4).

 

#6 Lekceważenie partnera / partnerki

 

Często zdarza się tak, że ktoś przychodzi z osobą towarzyszącą na studniówkę, po czym…znika! Tak, dosłownie. Zapomina, że w ogóle z kimś przyszła, tak jakby ten ktoś był kulą u nogi? (Wait! Przecież same/i go/ją zaprosiliśmy!) Twój partner gra w grę na telefonie z nudów, podczas gdy Ty bawisz się w najlepsze ze swoimi przyjaciółkami? No niestety Kochana, to nie świadczy o Tobie najlepiej. Zadbaj o to, byście oboje dobrze się bawili i mieli znakomite wspomnienia!

 

 

#7 Zapominasz, że studniówka to szkolna zabawa a nie sobotnie wyjście do klubu

 

Pamiętaj, że patrzą na Ciebie nauczyciele, niektórzy rodzice i Twój partner (który być może jest miłością Twojego życia lub przyszłym chłopakiem). Postaraj się pokazać z jak najlepszej strony, tak żeby wszyscy zapamiętali Cię jako fajną dziewczynę :) nie musisz zgrywać księżniczki, jeśli tego nie czujesz. Dobre maniery i rozsądek to to o czym trzeba pamiętać w taki dzień (i nie tylko!).

 

Coś jeszcze byś dodała do tej listy? ;) 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Studniówkowiczka 01/31 17:45:31
0

Ja bym dodała bieganie z podwiązką na wierzchu non stop... Dziewczyny robią z siebie prostytutki

odpowiedz

Studniówkowiczka 01/31 17:45:31
0

Ja bym dodała bieganie z podwiązką na wierzchu non stop... Dziewczyny robią z siebie prostytutki

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda