8 rzeczy, o których musisz pamiętać robiąc porządek w szafie
22.01.2018

8 rzeczy, o których musisz pamiętać robiąc porządek w szafie

 

 

Przynajmniej raz w miesiącu kupujesz sobie coś nowego do ubrania po czym otwierasz szafę i NIE MASZ W CO SIĘ UBRAĆ? Nie przejmuj się, też tak mam. Ba! Większość kobiet tak ma. Na szczęście jest na to kilka sposobów, jednym z nich jest cykliczny porządek w szafie, czyli pozbycie się ubrań, w których nie chodziłaś z kilka miesięcy i o których nawet nie pamiętasz. To znak, że wcale tak bardzo Ci się nie podobały, skoro leżą i kurzą się w szafie.

 

Najlepszym momentem na porządki w szafie z ubraniami i butami jest zmiana pory roku. Ale nie tylko! Kolejną oznaką, że potrzebujesz przejrzeć jej zawartość jest moment, w którym nie możesz jej domknąć.

 

Zacznij od sprawdzenia zawartości swojej szafy i wybierz te ubrania, w których już nie chodzisz. Niektóre z nich są już pewnie zniszczone, a jeszcze inne za małe lub za duże. Te pierwsze wyrzuć (nie zostawiaj do chodzenia po domu!!!), a te w złym rozmiarze oddaj lub sprzedaj w Internecie.
 

Oto kwestie, na które musisz zwrócić uwagę podczas przeglądania zawartości swojej szafy:

 

 

#1 Pożegnaj się ze zniszczonymi ubraniami

 

Jeśli Twoje ubrania są sprane, poplamione lub dziurawe – pozbądź się ich! W żadnym wypadku nie zostawiaj ich jako ubranie „po domu”. Gwarantuje Ci, że nie będziesz w tym chodzić, a zajmie Ci to dużo miejsca w szafie.

 

#2 Nie chomikuj ubrań, czyli kiedy ostatni raz miałam to na sobie?

 

Trendy zmieniają się praktycznie co sezon, są ubrania, których już na pewno nie ubierzesz w przyszłym roku. Chomikowanie ich w szafie tylko niepotrzebnie ją zapełni. Jeśli część z nich jest w fatalnym stanie to jak najszybciej się z nimi pożegnaj, ubrania, które nie są już w Twoim stylu, a wyglądają jak nowe wystaw na sprzedaż w sieci lub oddaj potrzebującym.

Jeśli coś wisi w szafie od roku i ani razu nie miałaś tego na sobie to marna szansa, że kiedyś się to wydarzy.

 

#3 Zły rozmiar lub fason

 

Kupiłaś sobie wymarzoną sukienkę w mniejszym rozmiarze jako motywacja do ćwiczeń? A może schudłaś i większość ubrań na Tobie wisi jak na wieszaku? Oddaj je przyjaciółce, siostrze lub po prostu sprzedaj. Na pewno już nigdy do nich nie wrócisz, a zapewne zajmują dużo miejsca w szafie.

 

#4 Sortuj ubrania według kolorów

 

…i zgodnie z ich przeznaczeniem! Proste? No jak widzisz po swojej szafie niekoniecznie. Dzięki takiej segregacji wszystko będzie na swoim miejscu i może w końcu będziesz widziała co tak naprawdę znajduje się na wieszakach? Do tego unikniesz bałaganu, którego przecież chcesz się pozbyć.

 

#5 Swetry układaj na półce!

 

Tak, w sklepach wiszą, wiem. Jednak, jeśli powiesisz sweter na wieszaku to straci swój fason i niefajnie się rozciągnie. Lepiej poukładać je na półce i zostawić miejsce na wieszaku na…t-shirty!

 

#6 Wszędzie te wyprzedaże!

 

Przyznaj się – poniosło Cię na zakupach i w Twojej szafie pojawiło się mnóstwo przecenionych i nikomu niepotrzebnych ubrań? Unikaj przypadkowych zakupów, zaoszczędzisz trochę pieniędzy no i unikniesz bałaganu w szafie. Może to śmieszne, ale zaplanuj sobie wcześniej czego potrzebujesz i po prostu to kup. Nie daj się skusić promocjom. Jeśli jednak się nie udało to dbaj o to, żeby zakupione przez Ciebie ubrania na promocji były dobrej jakości. Zawsze możesz je później sprzedać :)

 

#7 Pojemniki i organizery

 

Jeśli możesz przeznaczyć kawałek przestrzeni w Twojej szafie na pudełka to koniecznie się w nie zaopatrz. To świetny element wprowadzający trochę ładu, możesz wrzucić do pudełka wszystko to co „wala się” po szufladzie czy szafie. To działa!

 

#8 Mniejsze do większych, nigdy odwrotnie!

 

Ten punkt dotyczy głównie torebek. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę miejsca to wsadź mniejsze torebki do większych i połóż na półkę. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo miejsca w szafie.

 

Jakie są Wasze rady dotyczące robienia porządków w szafie? Dajcie znać w komentarzu!

 

  • udostępnij
2 komentarzy

Nvth
0

<3

odpowiedz

Helvx
0

<3

odpowiedz

Nvth
0

<3

odpowiedz

Helvx
0

<3

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda