Co zrobić, żeby w klasie mnie lubili?
17.01.2018

Co zrobić, żeby w klasie mnie lubili?

 

 

Ten artykuł powinnam zacząć od tego, że nie da się zrobić tak, żeby WSZYSCY Cię lubili. Nigdy WSZYSTKIM nie dogodzisz, pamiętaj o tym! A teraz przejdźmy do głównego tematu – co zrobić, żeby koledzy z klasy mnie lubili?

 

Z czasów szkolnych pamiętam, że to, że ktoś mnie nie lubił potrafiło być prawdziwą zmorą i zniechęcało mnie do przyjścia do szkoły, w ogóle do wyjścia do ludzi. Bo dlaczego Olę lubi Martyna, a mnie nie? Czym ja się od niej różnię?! Bardzo dużo czasu zajmuje nauczenie się, że nie każdy musi mnie lubić i nie ma w tym nic złego, jeśli kogoś denerwuję czy nudzę. Każdy jest inny, nie możemy wymagać od wszystkich osób pełnej akceptacji naszej osoby.

 

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci sprawić byś była lubiana w klasie lub przynajmniej nie stała z boku.

 

 

 

#1 Najlepszym sposobem na głupotę innych jest ignorancja.

Nie od dziś wiadomo, że ludzie, którzy złośliwie zaczepiają cieszą się jak na to reagujesz i się tym przejmujesz. Pokaż im, że jesteś obojętna, śmiej się razem z nimi, a zobaczysz jak szybko dadzą Ci spokój. To działa!!! :)

 

#2 Nie mów negatywnie o innych osobach.

I oczywiście ich nie obgaduj! Wiem, że czasami aż korci, żeby powiedzieć coś złego o osobie, która jest naszym wrogiem. Zależy Ci na sympatii Kaśki, a przecież Kaśka nie lubi Sylwii. Najlepiej wziąć Kaśkę na bok i jej nagadać na Sylwię, jaka to ona nie jest fałszywa, głupia i brzydka. Niestety to tylko pozornie dobre rozwiązanie. W rzeczywistości informujesz wtedy tylko Kaśkę, że obgadujesz ludzi za plecami i łatwo Ci przychodzi wystawianie negatywnych ocen innym ludziom. Wiesz jak to jest w szkole…Kaśka z Sylwią zaraz będą najlepszymi przyjaciółkami i jedna drugiej powie co nagadałaś. Na koniec to Ty będziesz w najgorszej pozycji. Miej swoje zdanie i jeśli Ci w kimś coś nie pasuje to powiedz im to wprost.

 

#3 Musisz być pewna siebie i znać swoją wartość.

Banalne? Być może, ale jakie prawdziwe. Jeśli będziesz znała swoją wartość to szybko zauważysz, że na niektóre niemiłe osoby po prostu nie trzeba zwracać uwagę. Nie możesz zniżać się do ich poziomu. Rozejrzyj się za osobami, które preferują dojrzalsze zachowania i postaraj się spędzić z nimi więcej czasu.

 

 

#4 Nie próbuj być jak inni!

Koledzy z klasy mają polubić Cię taką jaka jesteś. Nie udawaj, że jesteś taka sama jak oni, nie ubieraj się specjalnie tak samo jak dziewczyny w klasie tylko po to by się im przypodobać. Pokaż, że Twój styl też jest fajny.

 

#5 Postaraj się być trochę bardziej śmiała.

 

Z reguły największy problem z zaklimatyzowaniem się w klasie mają osoby nieśmiałe. Oczywiście nieśmiałość to żaden powód do wstydu, ale co jeśli trafisz na równie nieśmiałą osobę jak Ty? To, że nie będzie z Tobą rozmawiać czy spędzać przerw w szkole może wcale nie oznaczać, że Cię nie lubi. Może tak samo jak Ty ma problem z nawiązywaniem znajomości. Przełam tę barierę!

 

 

#6 To, że ktoś Cię nie lubi wcale nie oznacza, że coś jest z Tobą nie tak!

 

Często jest wręcz przeciwnie. Ludzie bardzo często zazdroszczą sobie wielu rzeczy – telefonu, urody, sposobu ubierania czy tego, że zainteresował się Tobą super przystojny chłopak, za którym wszyscy szaleją.


 

#7 Miej do siebie dystans

Czyli…nie bój się samej siebie ośmieszyć i śmiać się z siebie. Ludzie Cię pokochają, jeśli będziesz miała do siebie dystans i zaakceptujesz to co zrobiłaś źle. Tak, wywaliłam się, tak odpowiedziałam głupio nauczycielce na zadane pytanie. To się zdarza wszystkim – ba! To może być zabawne, możesz z tego zrobić swój atut i rozśmieszyć całe towarzystwo. Myślisz, że będą wytykać Cię palcami? Skąd! Będą pękać ze śmiechu, pokażesz, że potrafisz być zabawna.

 

#8 Pamiętaj, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Jeśli faktycznie jest tak, że masz zatarg z większością osób z klasy to porozmawiaj o tym z nauczycielem, z dyrektorem lub z rodzicami. Oni na pewno Cię wesprą i coś doradzą.

 

  • udostępnij
2 komentarzy

0

#1 Najlepszym sposobem na głupotę innych jest ignorancja. - ignorancja to właśnie głupota wynikająca z niewiedzy. słowo jest tu błędnie użyte...

odpowiedz

0

Kocham cię za zdjęcia z "Mean Girls" ❤ 

odpowiedz

0

#1 Najlepszym sposobem na głupotę innych jest ignorancja. - ignorancja to właśnie głupota wynikająca z niewiedzy. słowo jest tu błędnie użyte...

odpowiedz

0

Kocham cię za zdjęcia z "Mean Girls" ❤ 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda