5 zaskakujących faktów dotyczących problemów ze snem!
15.12.2017

5 zaskakujących faktów dotyczących problemów ze snem!

 

Czy zdajesz sobie sprawę, że przesypiasz aż jedną trzecią życia? Najlepszym rozwiązaniem jest chodzić grzecznie spać około dwudziestej drugiej, i wstawać około godziny szóstej rano… Poznaj 5 zaskakujących faktów dotyczących problemów ze snem!

Photo by @sarahsunita

 

Nie możesz zasnąć

Jeżeli masz z tym problem pamiętaj, aby przed snem zjeść coś delikatnego lub wypić szklankę ciepłego mleka, bądź jeżeli nie możesz mleka to melisę. Połóż się i pomyśl o czymś relaksującym. Jeżeli nadal nie możesz zasnąć, wstań i przejdź się, poczytaj, otwórz okno. Następnie ponowie spróbuj zasnąć. Może tym razem się uda

 

Budzisz się bardzo wcześnie?

Jeżeli budzisz się ok.5:00-6:00 to może być spowodowane tym, że po prostu Twój metabolizm nie potrzebuje więcej snu. Ale gdy budzisz się koło godz. 4:00 to zdecydowanie za wcześnie! Pamiętaj, aby dobrze zasłonić rolety, aby światło nie przerwało Twojego snu.

 

Budzisz się w środku nocy?

Pamiętaj, aby starać się unikać picia napoi bezpośrednio przed snem, aby nie wstawać w nocy do toalety! Nie zapomnij odstawić od łóżka urządzeń wydających fale, takich jak na przykład telefon komórkowy, albo radio-budzik. Tego typu urządzenia zaburzają sen i powodują poważne bóle głowy!

Photo by @fashion.selection

 

Rano nie możesz wstać?

Możesz nastawić budzik 20 minut wcześniej niż zwykle. Po obudzeniu się zostawaj w łóżku i skoncentruj się na tym, co masz zrobić tego dnia! Nie przekładaj się na drugi bok i nie jedz śniadania w łóżku. Pamiętaj, aby się przeciągnąć! Dobrą metodą na walkę z tym problemem jest wstawanie o tej samej porze, nawet w weekendy!

 

Mogłabyś spać cały dzień?

Jeżeli zdarzają się Tobie takie dni, że śpisz do popołudnia, to koniecznie musisz wykonać badanie krwi, bo prawdopodobnie masz niedobór minerałów np. magnezu, żelaza czy potasu. Zwracaj szczególną uwagę, aby spać w wywietrzonym pokoju, najlepiej przy przykręconym kaloryferze, a latem oczywiście przy otwartym oknie!

 

cover photo by @rubi.tuesday

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda