4 błędy, które popełniają osoby noszące soczewki kontaktowe!
04.12.2017

4 błędy, które popełniają osoby noszące soczewki kontaktowe!

 

 

 

Masz wadę wzroku? Pewnie albo nosisz okulary, albo soczewki kontaktowe. Jeśli częściej wybierasz to drugie, sprawdź, czy nie popełniasz niektórych błędów!

 

 

#1 NIEWŁAŚCIWE CZYSZCZENIE

Soczewki kontaktowe są bardzo delikatne. Można je przemywać tylko (wyłącznie!) specjalnymi płynami do tego przeznaczonymi. Niektórzy jednak sięgają po inne środki do oczyszczania soczewek, idąc za radami znalezionymi w internecie. To błąd!

 

#2 IGNOROWANIE DATY WAŻNOŚCI

Czy wiesz, że soczewki kontaktowe mają swoją ważność? I nie można tego ignorować. Po przekroczeniu właściwej daty na szkłach zaczynają rozwijać się kolonie bakterii, które mogą źle wpływać na Twoje oczy. Może i oszczędzisz kilka dni i parę złotych, ale czy to warte Twojego zdrowia?

 

#3 SPANIE W SOCZEWKACH

Ile razy zdarzyło Ci się (szczególnie po imprezie) zasnąć w soczewkach kontaktowych? A dodatkowo w makijażu? W ten sposób popełniasz ogromny niewybaczalny błąd! Niewybaczalny oczywiście przez Twój organizm. Zasypiając w soczewkach kontaktowych, powodujesz suchość oka, podrażnienia, duży dyskomfort, słabsze widzenie i swędzenie.

 

 

#4 PRYSZNIC W SOCZEWKACH

Czy zdejmujesz soczewki przed wejściem do kabiny? Jeśli nie, popełniasz kolejny grzeszek! Wilgotne powietrze i woda mogą wówczas wyrządzić Twoim oczom wiele krzywdy! Czy wiesz, że w takich warunkach soczewki mogą… przykleić się do oka? Brrrr….! Albo też zniekształcić się lub spuchnąć. Dodatkowo w wilgotnym środowisku bardzo szybko rozwijają się niedobre bakterie.

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda