Czy wiesz, dlaczego powinnaś spinać włosy do snu?
27.11.2017

Czy wiesz, dlaczego powinnaś spinać włosy do snu?

 

 

Masz średnie lub długie włosy? Co z nimi robisz, gdy kładziesz się spać? Zasypiasz w rozpiętych czy je spinasz? Jeśli idziesz do snu w rozpuszczonych pasmach, to popełniasz pewien błąd. Jaki i dlaczego?

 

Włosy posiadają dość delikatną strukturę wrażliwą na różne czynniki. Niespięte, kiedy śpisz, z łatwością trą się o powierzchnię poduszki i elektryzują. W pewien sposób się niszczą, a także plączą. Najgorzej, gdy położysz się do snu z wilgotnymi kosmykami – wtedy są najwrażliwsze i bardzo szybko się łamią i kruszą (niszczą się ich łuski). A rano możesz wstać z tak zwaną szopą na głowie (w zależności od tego, jak porowate masz pasma).

 

 

Jeśli chcesz zachować swoje włosy w dobrej kondycji, przed pójściem do łóżka delikatnie zepnij pasma. Możesz wykonać luźny warkocz. W takiej fryzurze Twoje kosmyki nie będą się plątać i trzeć o poduszkę, a tym samym nie będą się tak niszczyć, jak wtedy, gdy byłyby rozpuszczone. Do spinania włosów wybieraj jak najdelikatniejsze gumki. Dodatkowo, jeśli masz możliwości finansowe, zainwestuj w jedwabną lub satynową poszewkę do poduszki.

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MÓW WYRAŹNIE! | Watch Ya' Mouth CHALLENGE
DDOB

Moda

Projekt Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój