Przestań wydawać miliony na zakupach! Te sposoby pomogą Ci zaoszczędzić trochę kasy
23.11.2017

Przestań wydawać miliony na zakupach! Te sposoby pomogą Ci zaoszczędzić trochę kasy

 

Powiedzmy sobie szczerze, jeśli chociaż w połowie zachowujesz się jak Becky z filmu „Wyznania zakupoholiczki” to zdecydowanie masz problem z zakupami. Ale spokojnie, pomożemy Ci zmienić nawyki i rozsądnie wydawać pieniądze. Zastosuj te kilka wskazówek:

 

Wypisz się, zrezygnuj, anuluj subskrypcje

Potrzebujesz jeszcze jednego przypomnienia? Anuluj subskrypcję. Nie będziesz ciągle zasypywana przypominajkami o "nowych" rzeczach, których naprawdę nie potrzebujesz.

 

 Nie zapisuj danych swojej karty w Internecie

 Kiedy zapisałaś swoje dane na (zdecydowanie zbyt wielu) stronach internetowych, nie będziesz miała czasu, aby zastanowić się, czy nie możesz bez tego żyć... Zakup spontaniczny to strata pieniędzy. Zrób sobie przysługę i nie zachowuj danych karty - to da ci cenny czas (czytaj: kilka sekund), aby zdecydować, czy RZECZYWIŚCIE potrzebujesz kolejnej pary czarnych butów.

 

Załóż oddzielny adres e-mail, aby uzyskać zniżki

Jeśli jest coś, czego nie możesz pominąć, zarejestruj się jako nowy klient. Niektóre witryny oferują 10% dla nowych subskrybentów, a inni wręczają rabaty urodzinowe - w związku z tym konto e-mail jest przydatne wyłącznie w tym celu. Jeśli jest to konto, którego często nie sprawdzasz, nie będzie kusić Cię nowymi rzeczami.

 

 

Kody promocyjne z rozsądkiem

Nie musisz wykorzystywać wszystkich kuponów, które dostajesz. Czy naprawdę przydadzą Ci się buty wspinaczkowe tańsze o 20% skoro nienawidzisz chodzić po górach? Pamiętaj, że kody promocyjne to sposoby sprzedawców na zwiększenie sprzedaży, jednak zastanów się dwa razy zanim skusisz się na ich użycie.

 

 Znajdź taką drogę ze szkoły, w której nie mijasz centrum handlowego

 Jeśli masz szkołę w pobliżu sklepów, w których nie możesz przejść bez opróżniania portfela, zrób sobie przysługę i znajdź inną drogę. Tak, nie będziesz musiała patrzeć z tęsknotą na wystawę, zanim się przyłapiesz i kupisz ten płaszcz, bez którego jesteś w stanie żyć.

 

Nie zamawiaj w Internecie

Kiedy zamawiasz artykuły przez Internet, zazwyczaj okazuje się, że większość nie pasuje lub musisz wymienić je na inny rozmiar. Zanim się zorientujesz, w swojej wędrówce do kolejki do zwrotu pieniędzy, wybrałaś nową parę melisek, które wyglądają dokładnie tak jak te co już masz, kilka par śmiesznych skarpet i kolejną koszulę w kratę. Albo po prostu zapomnisz zwrócić to co miałaś zwrócić i kończysz wydając 200 złotych na coś, czego nigdy nie będziesz nosić. Idź do sklepu, jeśli możesz i przymierz coś zanim kupisz, nalegamy.

 

 

Nie kupuj nowych ciuchów, na każdą okazję

Za to możemy obwiniać Instagram. Impreza urodzinowa, wieczorne wyjście, weekendowy wypad za miasto - są niezliczone okazje, na które mogłabyś kupić nowy strój (lub spódnicę lub kolczyki ... lista jest nieskończona), ale to nie znaczy, że musisz.

Zbrodnią na Instagramie może być powtarzanie outfitów, ale większą zbrodnią jest kupowanie spódnicy na jednorazowy lunch za 150 złotych. Kluczem są tutaj akcesoria: dodaj nowe kolczyki lub torbę, aby zmienić swój wygląd.

 

Przepatrz swoją garderobę

Możemy się założyć, że wszystkie dziwne i cudowne rzeczy są zakopane z tyłu twojej szafy. Zanim cokolwiek kupisz, przeprowadź odpowiedni przesiew, aby sprawdzić, czy nie masz czegoś podobnego.

 

Zainwestuj w basic

 To najłatwiejszy sposób na zaoszczędzenie - jeśli masz odpowiedni płaszcz, sweter, koszule i dżinsy, które dobrze się ze sobą łączą, rzadko będziesz się borykać z problemem "co mam na sobie". Ten punkt prowadzi nas do ...

 

Nie kupuj WSZYSTKICH trendów

 Cekinowe sukienki, stroje kąpielowe, wysokie buty, lista jest długa. Nie ma trendów, których nie kochaliśmy. ALE potrafią łatwo zabrać wszystkie oszczędności. Trzymaj się tych, które wiesz, że będziesz nosić więcej niż jeden raz, albo pozostaną w Twojej szafie na zawsze. Jeśli nie potrafisz wymyślić pięciu różnych sposobów, jak możesz coś założyć, nie kupuj tego.

 

 

Kup coś, co wygląda dobrze TERAZ

Nie kupuj czegoś w nadziei, że pewnego dnia się w to wpasujesz, albo magicznie urośniesz 10 cm. Kupuj tylko to w czym wyglądasz dobrze tu i teraz.

 

Zajrzyj do second-handów

Outlety, TK Maxx, second handy – możesz tam znaleźć różne dziwne i cudowne skarby za grosze.

 

 Nie wyrzucaj ubrań

Moda ma charakter cykliczny, więc WSZYSTKO powraca. Jeśli więc coś nie jest zniszczone czy za małe/duże – schowaj je do kartonu, a gwarantujemy, że za kilka lat powróci do łask.

  • udostępnij
3 komentarzy

nikola1 11/24 22:00:27
0

Przydatneyes

odpowiedz

oliveeyes90
0

chyba czas się zastosować do tych rad :P

odpowiedz

0

albo po prostu kupuj, tylko w zamian za zakupy otrzymuj środki np. na rachunki! polecam #jamampl

odpowiedz

nikola1 11/24 22:00:27
0

Przydatneyes

odpowiedz

oliveeyes90
0

chyba czas się zastosować do tych rad :P

odpowiedz

0

albo po prostu kupuj, tylko w zamian za zakupy otrzymuj środki np. na rachunki! polecam #jamampl

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda