O czym rozmawiać? 10 pomysłów na tematy do rozmowy
22.11.2017

O czym rozmawiać? 10 pomysłów na tematy do rozmowy

 

Randka w ciemno? Spotkanie z klasą z podstawówki? Rodzinny zjazd?

Te okazje nie zdarzają się często, nie dziwne więc, że czasem zabraknie Ci tematów do rozmów. Podpowiadamy, jakie tematy rozmów mogą być dobre na początek spotkania.

 

#1 Pytania ogólne

Może to nieco banalne, ale czasem ze zwykłego „co słychać” wynika wiele dalszych tematów. Zapytaj więc jak w domu, szkole, co robi po niej czy po pracy, jakie ma ulubione miejsca w okolicy.

 

#2 Pogoda

Kolejny temat, który może pociągnąć dalszą rozmowę. Pytanie jak podoba się obecna pogoda może sprawić, że przejdziecie do rozmowy o podróżach i dalekich krajach.

 

#3 Zainteresowania i pasje

Dopytaj co dana osoba robi w wolnym czasie, może okazać się, że łączy Was to samo.

 

#4 Sport

W sporcie dużo się dzieje, w zależności od pory roku możesz zapytać jaki sport zimowy/letni go interesuje, który lubi oglądać, a jaki chciałby uprawiać.

 

#5 Książki, filmy, muzyka

Jeśli nikt z towarzystwa nie należy do sportowych freaków, zawsze można zaczepić temat kultury. Może okazać się, że oboje ostatnio czytaliście tą samą książkę lub macie ulubionego wykonawcę muzycznego.

 

#6 Jedzenie

Prawdopodobnie widzicie się przy stole czy na kawie. To dobry moment, by porozmawiać o kuchni, ulubionych potrawach czy napojach, a nawet miejscach kulinarnych, które lubicie odwiedzać.

 

#7 Dzieciństwo

Temat rzeka. Możecie powspominać czasy, kiedy to byliście maluchami. Na pewno okaże się, że oglądaliście te same bajki lub też mieliście podobne zabawy w  przedszkolu.

 

#8 Zwierzęta

Jeśli masz jakiegoś zwierzaka lub wiesz, że druga osoba go ma to może być świetny pretekst, żeby podpytać o szczegóły rasy czy śmieszne historie z nim związane.

 

#9 Szkoła/uczelnia/praca

Nie musisz podpytywać o plan lekcji i nazwiska w klasie, ale możecie porozmawiać o ulubionych przedmiotach, ludziach w szkole czy nauczycielach. Zapytaj też o plany na przyszłość i wymarzoną pracę.

 

#10 Podróże

Te małe i duże. Możesz podpytać o podróże po Polsce czy świecie. Jeśli to ty jesteś zapalonym podróżnikiem, możesz powspominać swoje przygody i różnice kulturowe.

  • udostępnij
1 komentarzy

Nirvana cobain 02/21 23:57:48
7

Nie pomogles

odpowiedz

Nirvana cobain 02/21 23:57:48
7

Nie pomogles

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda