8 przydatnych tricków dla dziewczyn w okularach
17.11.2017

8 przydatnych tricków dla dziewczyn w okularach

 

Okulary nie są już domeną kujonów czy dziwaków. Obecnie są one nawet modne, a czasy kiedy okularników wyśmiewano minęły już dawno. Mimo wszystko często są one irytujące. Zsuwają się z nosa, kiedy masz na sobie make-up, parują po wejściu do ciepłego pomieszczenia, nawet najmniejsze dotknięcie zostawia po sobie denerwujący ślad.

Jeśli nosisz okulary codziennie lub przez większość czasu, te tricki pomogą Ci zniwelować niedogodności związane z ich noszeniem.

Podkręcaj swoje rzęsy, aby zapobiec odbijaniu się na okularach

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy w noszeniu okularów jest to, że malowanie się jest utrudnione. Szczególnie tusz do rzęs jest denerwujący - jeśli nie pozwolisz mu całkowicie wyschnąć przed założeniem okularów, tusz do rzęs dotknie szkieł, pozostawiając je brudne i nieprzyjemne. Chcesz tego uniknąć? Użyj zalotki, aby Twoje rzęsy nie brudziły okularów.

 

Zdejmuj je dwoma rękoma

Jedną z rzeczy, których nie lubimy w okularach, jest to, że mogą się tak łatwo popsuć. Jednym z prostych sposobów uniknięcia ich rozciągania jest zdejmowanie ich obiema rękami. To pomoże zapobiec uszkodzeniom zawiasów. Staraj się też nie umieszczać ich na czubku głowy - to zapobiegnie rozciąganiu ramy, co czasem może być dość trudne do naprawienia.

 

Noś ściereczki z mikrofibry

Kolejną strasznie denerwującą rzeczą w okularach jest to, że zawsze wydają się być brudne. Wycieranie ich koszulką lub innym materiałem może nie tylko pogorszyć rozmycie, a nawet porysować soczewkę. Dlatego trzymaj kilka ściereczek z mikrofibry cały czas w torebce. Prosta wskazówka, ale ważna! Tylko pamiętaj, aby czyścić szmatkę lub wymieniać ją co kilka tygodni – one również się brudzą.

Naprawa tylko u profesjonalisty

Luźne okulary są najgorsze. Jeśli się to wydarzy, możesz spróbować naprawić je samodzielnie - ale najprawdopodobniej nie dasz rady bez użycia specjalnych narzędzi. Jeśli więc twoje okulary są luźne to po prostu odwiedź specjalistę, większość robi to za darmo.

 

Zamów tanie okulary zapasowe

Jak każdy posiadacz okularów wie, zawsze dobrze jest mieć zapasową parę okularów na wypadek, gdyby te „główne” się złamały. Niestety, nowe okulary są drogie AF. Dlatego kiedy wybierasz jedną parę, pomyśl od razu o drugiej mniej desingerskiej, ale równie twarzowej. Często w sklepach optycznych jest możliwość zakupu drugiej pary ze zniżką. Możesz też sprawdzić jak przedstawiają się ceny online.

Przetrzyj obramówki alkoholem, aby zapobiec wypryskom

Jeśli nosisz okulary każdego dnia, możesz zauważyć, że czasem w ich okolicy mogą pojawiać się wypryski. Nie jest to zaskakujące, ponieważ bakterie na skórze mogą siedzieć na okularach, a następnie przenosić się na skórę. Jeśli masz skłonność do trądziku, przecieraj obramówki szkieł alkoholem.

 

Pomiń makijaż na nosie, aby nie brudzić okularów

Jednym z powodów, dla których niektórzy nie mogą nosić okularów przez cały czas, jest to, że nie mogą sobie poradzić z zsuwaniem się z nosa. Możesz temu zapobiec dzięki małemu trickowi. Jeśli nosisz makijaż usuń nadmiar na grzbiecie nosa i policzkach, gdzie okulary się stykają ze skórą lub całkowicie pomiń tę część twarzy podczas wykonywania makijażu. Nikt tak naprawdę nie zauważy, a twoje okulary będą czystsze."

 

Noś czapkę, gdy pada deszcz

Podczas deszczu okularnicy pewnie marzą, żeby ktoś wymyślił dla ich okularów wycieraczki do przedniej szyby. Jest lepszy i bardziej praktyczny sposób, aby zapobiec ich przemoczeniu! Czapki z daszkiem lub kapelusze, gdy pada deszcz lub śnieg. Nawet gdy masz płaszcz przeciwdeszczowy, który częściowo zasłania twarz, kaptury zwykle nie wystarczają na tyle, aby zakryć twarz. Jeśli akurat nie masz jej przy sobie, a pada, zdejmij okulary.

  • udostępnij
2 komentarzy

oliveeyes90
1

chyba w końcu będę musiała się do nich przekonać...

odpowiedz

Nvth
0

yes

odpowiedz

Nvth
0

yes

odpowiedz

oliveeyes90
1

chyba w końcu będę musiała się do nich przekonać...

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda