Jak dobrać idealny stanik?
10.11.2017

Jak dobrać idealny stanik?

 

Posiadanie biustonosza, który idealnie pasuje do naszej sylwetki jest kluczem do zwalczania opadających pasków, odstających miseczek, a nawet przerażającego podwójnego biustu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dokładnie, jak dobrać rozmiar biustonosza, a także, co zrobić, jeśli rozmiar się zmienia i jak walczyć z innymi typowymi problemami stanikowymi.

 

Znalezienie rozmiaru biustonosza

Zasadniczo rozmiar stanika jest skrótem opisującym związek między pomiarem klatki piersiowej (obwód), a pomiarem biustu (miseczka). Istnieją dwa sposoby sprawdzenia rozmiaru biustonosza: jeden, możesz iść do sklepu (profesjonalnego z bielizną) lub dwa, możesz zostać w domu z miarką.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, ilość sklepów bieliźnianych pozwoli Ci eksperymentować z różnymi markami, rozmiarami i stylami, abyś mogła natychmiast zorientować się, co najlepiej pasuje do Ciebie. Możesz również poprosić o radę pracowników sklepu, co może być niezwykle ważne, gdy po uczysz się jak powinien wyglądać i dopasowywać się biustonosz. Jednak środowisko sklepowe może być również krępujące, zwłaszcza jeśli większość staników jest poza twoim budżetem. Możesz więc też to zrobić w domu. 

 

Krok 1: Zmierz swoją klatkę piersiową

Mając na sobie solidny biustonosz, który zapewnia wsparcie piersiom, owiń się centymetrem wokół klatki piersiowej, tuż wokół paska biustonosza i upewnić się, że leży prosto. Pomaga to określić rozmiar twojego obwodu. Zaokrąglij do najbliższej parzystej liczby cm, aby osiągnąć pierwszą daną.

 

Krok 2: Zmierz swoje piersi

Następnie owiń centymetr dookoła biustu w najszerszym jego punkcie, ponownie upewniając się, że taśma jest równoległa do podłogi i zaokrąglij w górę do najbliższej parzystej liczby cm. Ma to na celu określenie rozmiaru miseczki.

 

Krok 3: Określ swój rozmiar miseczki

Rozmiary miseczek są określane na podstawie liczby cm między klatką piersiową a najpełniejszą częścią piersi (tj. Pomiarów, które właśnie wykonałaś). Na podstawie różnicy między obwodem biustu a stanika wyznaczysz rozmiar miseczki. To znaczy, że jeśli wymiar pod biustem wynosi 86 cm a w biuście 102 cm to różnica wynosi 16 cm a właściwy rozmiar miseczki dla Ciebie to C.

A teraz sprawdź:

7 -9 cm = AA

9,5 - 11 cm = A

12 - 14 cm = B

14,5 – 16,5 cm = C

17 – 19 cm = D

19,5 – 21,5 cm = DD

Itd.

 

Voila! Teraz już wiesz, jakiego stanika powinnaś dla siebie szukać w sklepie. Oczywiście to tylko teoria i stanik stanikowi nie równy, także pamiętaj aby za każdym razem go przymierzyć. Nie powinien Cię obcierać, wżynać się w ciało czy odstawać.

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda