6 wskazówek, jak przetrwać odrzucenie
09.11.2017

6 wskazówek, jak przetrwać odrzucenie

 

Niewiele rzeczy jest bardziej przygnębiających niż nieodwzajemniona sympatia. Może ta osoba, podkochuje się w kimś innym lub po prostu nie interesuje się tobą w ten sam sposób. Bez względu na to, jaka jest przyczyna, nie jest to najlepsze uczucie i zastanawiasz się pewnie, jak to przetrwać. My już to przeżyliśmy i dlatego stworzyliśmy ten poradnik, by pomóc Ci ruszyć do przodu. 

 

1. Przegadaj to i odpuść

Zaangażuj się w długą pogadankę ze swoją mamą lub najlepszą przyjaciółką i wyłóż karty na stół. Porozmawiaj o tym, co zwróciło Twoją uwagę w tej osobie, o tym, jak bardzo cierpisz, o wszystkich szczegółach twoich wyimaginowanych randek itd. Za jednym zamachem wyrzuć z siebie wszystko, a potem zobowiąż się, że dasz temu spokój.

 

2. Nie dręcz się

Nie pozwól, aby ból był jedyną rzeczą, o której mówisz. Psycholodzy nazywają to "wyolbrzymianiem", co oznacza, że ​​ciągle dzielisz te same smutne uczucia, do tego stopnia, że ​​cały czas czujesz się smutna, gdy ponownie przeżywasz odrzucenie. Kiedy tak się dzieje, czasami warto poprosić przyjaciela lub rodzica o pomoc w rozproszeniu uwagi. Wsparcie to nie tylko rozmowa: może być to aktywność, którą zazwyczaj lubisz lub miejsce, do którego chcesz się udać.

 

3. Nie śledź go w mediach społecznościowych

Jeśli cały czas obserwujesz jego konta w mediach społecznościowych, „rozstanie” będzie trudniejsze! Nasza najlepsza rada: przestań obserwować. Na Twitterze, Instagramie, Facebooku. Być może będziesz musiała mijać się z nim w szkole, ale czemu by jeszcze bardziej to utrudniać? Możesz także użyć ustawień prywatności na Facebooku, które pozwolą Ci zablokować czyjeś aktualizacje na twojej tablicy!

4. Poznaj swoją wartość i rób to, co kochasz

Kiedy przeżywamy zawód miłosny, jedną z rzeczy, którą zawsze przypominają nam przyjaciele, jest: "to JEGO strata". To prawda! Ta osoba nie jest jedyną osobą na świecie. Ty to ty. Zrób coś, co ci o tym przypomni - cokolwiek zrobisz, sprawi to, że poczujesz się niesamowicie i poczujesz się pewniej. Jeśli twój następny wybranek jest naprawdę godny ciebie, przyciągną go wszystkie Twoje talenty i zachęci do bycia najlepszym. Bonus: Bycie zajętą rzeczami, które lubisz robić, są świetnym sposobem, aby nie mieć nawet czasu, by rozwodzić się nad nieszczęśliwą miłością.

 

5. Ucz się na błędach

Teraz, gdy wracasz do siebie, pomyśl, jakie cechy miała osoba, w której się podkochiwałaś, które chciałabyś znaleźć w nowym obiekcie westchnień. Czy miał świetne poczucie humoru? Zabójczy uśmiech? Czy podobała Ci się muzyka, której słuchał? Co ci się nie podobało w tej osobie? Nie musisz od razu wdawać się w kolejny romans, ale dobrze jest dowiedzieć się, w co się pakujesz – co cię kręci, a co nie.

 

6. To tymczasowe i nie jesteś sama

Bez względu na to, jak bardzo cierpi twoje serce, wiedz, że uczucia nie będą trwać wiecznie. Wkrótce ruszysz do przodu. Uczucia - nawet bardzo negatywne - są w rzeczywistości tymczasowe, zawsze będą chwile, kiedy będziesz bardzo czegoś chciała, ale to się nie uda. Uczenie się, że uczucia mogą i mijają, jest normalne. Nawet jeśli wydaje ci się, że będziesz smutna na zawsze. Ponadto może Ci to pomóc pamiętać, że nie jesteś sama. Wszyscy byliśmy kiedyś w takiej samej sytuacji. Nie jesteś pierwszą ani ostatnią osobą, która próbuje się odkochać.

  • udostępnij
1 komentarzy

Oliwia-Głuszko

Oliwia-Głuszko

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda