4 poranne nawyki, przez które możesz tyć i nawet o tym nie wiedzieć!
17.10.2017

4 poranne nawyki, przez które możesz tyć i nawet o tym nie wiedzieć!

 

 

Próbujesz zachować wagę – nie chcesz przytyć. Rzuciłaś fast foody, ograniczasz jedzenie słodyczy i cukru ogółem, a także regularnie ćwiczysz. Mimo to zamiast chudnąć lub utrzymać wagę na poziomie, przybywa Ci ciałka. Jak to możliwe? Naukowcy dowiedli, że na to duży wpływ mogą mieć poranne nawyki i rodzaj snu.

 

Jakie to przyzwyczajenia? Które z nich przeszkadzają nam w zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów?

 

 

#1 NIE JADASZ ŚNIADANIA NIEDŁUGO PO WSTANIU

Jeżeli unikasz jedzenia tego posiłku przez długie godziny, to możesz mieć problem. Odkładanie śniadania na później może przyczyniać się do tycia. Nie bez powodu mówi się, że to najważniejszy posiłek dnia. Porządne i zdrowe danie z rana ograniczy podjadanie przekąsek w ciągu reszty doby. Do tego przygotuje Twój żołądek do trawienia i poprawi metabolizm.

 

Co jadać na śniadania? Na przykład granolę, owsiankę, jogurty, owoce i warzywa. Czasem można też pozwolić sobie na coś słodszego, jak dżemy czy… Nutella! I oczywiście warto pijać soki, koktajle, smoothies.

 

 

#2 NIE ŚCIELISZ ŁÓŻKA

Tak, to może Ci się wydać głupie. Co ma to wspólnego z tyciem? Pośrednio ma – chodzi tu przede wszystkim o Twoją psychikę i zdrowe nawyki. Naukowcy testowali to zachowanie na wielu osobach i stwierdzili, że Ci, którzy regularnie zajmowali się swoimi łózkami, szybciej zrzucali wagę albo zachowywali ją na dobrym poziomie. Ścielenie może pobudzać w Tobie kolejne przyzwyczajenia, jak na przykład pakowanie do szkoły/pracy/na uczelnię zdrowych posiłków. Po prostu wyrabiasz w sobie pewną kontrolę.

 

 

#3 ZBYT DŁUGO LUB ZBYT KRÓTKO ŚPISZ

Długość snu ma istotny wpływ na Twoje ciało i wagę. Jeśli nie dostarczasz mu odpowiedniej ilości odpoczynku, może się buntować. Śpisz za mało – organizm jest zmęczony i spada mu metabolizm. Oczy zamykane na niewielką ilość godzin aktywują wytwarzanie kortyzulu, co stymuluje zwiększenie apetytu. Z kolei gdy sypiasz zbyt długo, a zdarza się to najczęściej nastolatkom i studentom (fakt, wymagają większej ilości snu, ale maksymalnie 9h), dzieje się podobnie – powolutku tyjesz.

 

Optymalna ilość snu? Podobno to 8 godzin.

 

 

#4 ZAMYKASZ SIĘ NA ŚWIAT – ŚPISZ W TOTALNEJ CIEMNOŚCI

Naukowcy sprawdzili też oddziaływanie słońca na spalanie kalorii. Jeśli sypiasz w totalnie zaciemnionym pokoju, możesz zwiększyć ryzyko podwyższania masy ciała. Promienie słońca z rana pobudzają bowiem metabolizm organizmu, nawet jeśli słońce znajduje się za chmurami (ważne są niebieskie fale). Dlatego nie zasłaniaj okna żaluzjami/roletami/zasłonami. Wpuść o poranku do swojego pokoju trochę światła. Nie daj się… ciemnej stronie mocy! ;)

 

Jadacie śniadania o poranku? Ścielicie łóżka? Jakie poranne nawyki, a w zasadzie błędy, popełniacie? ;)

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda