Zmarszczki nie takie straszne, jak je malują!
13.10.2017

Zmarszczki nie takie straszne, jak je malują!

 

 

Pomyślisz, że się pomyliłaś. Stwierdzisz, że ten temat nie powinien się tu znajdować. A jednak. Zmarszczki to ten rodzaj zmian skórnych, które mimo uwarunkowania genetycznego – lubią pojawiać się niespodziewanie. Nawet u młodych ludzi, którzy zaniedbują pielęgnację skóry. Co zrobić, by temat zmarszczek przełożyć na późniejsze lata życia?

 

Kilka słów o zmarszczkach!

Zmarszczki to niewielkie załamania w skórze, które z biegiem lat zwiększają gęstość występowania.  Zmarszczki powstają w wyniku utraty kolagenu. Wynika to między innymi z nieodpowiedniej diety, stosowania używek i z fotostarzenia się skóry.

 

Jak uniknąć zmarszczek?

 

Musimy kompleksowo zadbać o skórę. Po pierwsze – zmiana diety i unikanie długotrwałego opalania, pomogą nam na utrzymanie pięknej i elastycznej skóry na dłużej. Drugą kwestią jest odpowiednie nawilżenie. Należy wypijać dziennie, co najmniej 6 szklanek wody. Woda nie smakuje? Zaopatrzmy się w świeżą cytrynę czy syrop malinowy. Wtedy wodę będzie łatwiej do organizmu przemycić. Drugim sposobem jest wykorzystanie maseczek domowych. Za najbardziej skuteczną uznaje się maskę z białka jaja kurzego. Spienione białko należy rozsmarować pod linią oka. Białko redukuje zmarszczki, bowiem ma działanie nawilżające i odżywiające.

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda