Czego nie powinniśmy jadać i nie pić przed snem?
03.10.2017

Czego nie powinniśmy jadać i nie pić przed snem?

 

 

Istnieje kilka produktów, które uwielbiamy pochłaniać w dużych ilościach. Jednak nie powinniśmy tego robić przed snem. Spożywanie ich na noc może się skończyć bardzo źle, na przykład znacznym obniżeniem komfortu spania. A poranek też może być nieciekawy.

 

Jakie to produkty?

 

 

#1 GRANOLA

Ją można jadać na śniadanie. Na kolację jednak jej nie polecam. Zawiera dużo cukrów, przez co powoduje szybki wzrost poziomu glukozy we krwi. Gwarantuje to niewyspanie. Sen bywa wtedy nieprzyjemny. Za to rano możesz się obudzić… głodna.

 

 

#2 SŁODZONE I/LUB GAZOWANE NAPOJE

Na pewno wiecie, że nie powinno się ich pić przed snem. Głównie ze względu na zdrowie zębów. Jednak słodzone napoje mogą działać podobnie jak granola. A jeśli są dodatkowo gazowane, na pewno zagwarantują… niewyspanie i pobudkę z „gadającym” pustym żołądkiem. Przed snem najlepsza jest woda mineralna.

 

 

#3 KAWA I HERBATA

Te napoje zawierają substancje pobudzające organizm i dające mu na chwilę trochę energii. Kofeina i teina – to te sławne składniki. Zrezygnuj też z yerba mate. Jeśli wypijesz któryś z tych napojów przed snem, spodziewaj się niespokojnego spania – przerwanego. A pobudka też może należeć to tych mniej przyjemnych…

 

 

#4 CZEKOLADA

Już nie chodzi o zdrowie zębów, choć to też jest bardzo ważne. Sytuacja wygląda podobnie jak z granolą i słodzonymi napojami, a także kawą (gorzka czekolada również zawiera substancje pobudzające organizm, jak kofeina). Dostarczając organizmowi przed nocnym odpoczynkiem dużą dawkę cukru, gwarantujemy sobie niewyspanie.

 

 

#5 FAST FOOD

To na pewno nie jest dla Ciebie zaskoczeniem. Nie powinno się jadać tego typu potraw tuż przed snem. Niespokojny żołądek = niespokojny sen. Zrezygnuj też z dań zawierających ostre przyprawy, ponieważ te przyspieszają krążenie krwi, a co za tym idzie – nie pozwalają na komfortowe spanie.

 

 

#6 CZERWONE MIĘSO

Ten rodzaj pożywienia jest bardzo ciężkostrawny. Żołądek podczas snu powinien odpoczywać i się regenerować, a nie zajmować trawieniem trudnego pokarmu. Ból brzucha gwarantowany, no i oczywiście kiepski sen.

 

 

#7 NIEKTÓRE OWOCE I WARZYWA

Których unikać na kolacji przed położeniem się do łóżka? Bananów, gruszek, jabłek, selera, kapusty, pomidorów, brokułów, kalafiora i strączkowatych, jak fasola czy bób. Niektóre z nich dają duże uczucie pełności żołądka. A w związku z tym nie pozwalają na długi i przyjemny sen.

 

Co jadacie przed snem? Dobrze się odżywiacie czy może zwykle na kolacje jadacie produkty z listy powyżej? ;)

Zobacz także

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda