Jak radzić sobie z brakiem słońca jesienią?
25.09.2017

Jak radzić sobie z brakiem słońca jesienią?

 

 

Jesiennie się zrobiło za oknem i widać to także po nastrojach mijanych na ulicach ludzi. Niestety, jesień to taka pora roku, która daje się wszystkim we znaki. Szczególnie wpływa na osoby, które celebrują letnie promienie słoneczne, a opalenizna jest dla nich normalnością.

 

Słońce to synonim pięknej opalenizny, ale także świetnego humoru. Promienie słoneczne wpływają na zwiększone wydzielanie serotoniny. To tak zwany hormon szczęścia, który reguluje apetyt i zmniejsza senność. Serotonina poprawia samopoczucie i sprawia, że człowiek jest pełen energii i chęci do działania. Brak słońca wiąże się z obniżeniem poziomu tego hormonu. Nic, więc dziwnego, że jesienią tak bardzo brakuje nam słońca. Jak sobie z tym poradzić?

 

Dieta i jeszcze raz dieta

Jesienna aura sprzyja siedzącemu trybowi życia, nie mówiąc o obfitych posiłkach, które same nakładają się na nasze talerze. Niestety w żadnym z tych przypadków nie jesteśmy w stanie zwiększyć swoich zapasów energii, nie mówiąc o poprawieniu nastroju. Jesienią warto dostarczyć sobie produktów bogatych w witaminy i beta-karoten. Mówi się, że najwięcej tej prowitaminy znajdziemy w owocach i warzywach w kolorze pomarańczowym i czerwonym. Dieta powinna być, więc bogata w tego typu produkty, aby naturalnie poprawiać swoje samopoczucie i jednocześnie wpływać delikatnie na koloryt skóry od wewnątrz.

 

Pamiętaj o wysiłku fizycznym

Także wysiłek i zdrowe zmęczenie są przyczyną zwiększonego wydzielania hormonów szczęścia, które uwalnia nasz organizm. Jogging czy ćwiczenia na siłowni to ten rodzaj aktywności fizycznej, która nie jest w stanie umęczyć człowieka, a zadba o prawidłowe krążenie, wentylację organizmu i przy okazji zwiększy poziom hormonów szczęścia – tak niezbędnych w okresie jesiennym. Pamiętajmy, że jesienią trzeba wykorzystywać każdy promień naturalnego światła. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami fizycznych zmagań, możemy zdecydować się na krótki spacer. Nawet szybkie wyjście do sklepu może być zbawiennie dla naszego samopoczucia.

 

Popraw koloryt skóry

Nie ma, co się oszukiwać, opalenizna kojarzy się z latem, a jak lato, to lepsze samopoczucie. Jak poprawić koloryt skóry innym sposobem, niż ten z dietą bogatą w prowitaminę? Tu panuje szereg możliwości. Wśród dozwolonych znajdują się kremy i balsamy brązujące, które w swoim składzie posiadają DHA – dihydroksyaceton, który ma działanie barwiące skórę. Natomiast solarium jest absolutnie niewskazane.

 

Maseczki poprawiające koloryt skóry twarzy

Jeśli żadne z powyższych wskazówek odnośnie poprawy kolorytu skóry nam nie odpowiadają, warto pomyśleć nad maseczką, która wpłynie na odcień skóry naszej twarzy. Tego typu domowe maseczki nie wpływają negatywnie na skórę, nie uczulają i pozwalają poczuć się świeżo. Dodatkowo, bazują na owocach bogatych w witaminy i wspominany beta-karoten, co znacząco wpływa na odcień skóry twarzy po systematycznym stosowaniu. Tego typu maseczka może funkcjonować samodzielnie, jako rozdrobniony owoc lub w towarzystwie żółtek, miodu i twarogu, jako dodatków. Maseczkę należy trzymać 10-15 minut na twarzy i następnie spłukać letnią wodą. Jakie owoce i warzywa stosować? Morele, brzoskwinie, marchew i ciemne winogrona.

 

 

 

Zadanie finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda