Jak zorganizować sobie idealną przestrzeń do pracy? Sprawdź jak umilić sobie naukę!
07.09.2017

Jak zorganizować sobie idealną przestrzeń do pracy? Sprawdź jak umilić sobie naukę!

 

Rok szkolny się zaczął, czekają nas nowe wyzwania i obowiązki. Przed nauką nie da się uciec, ale zawsze można znaleźć sposoby, aby ją sobie umilić!  Sprawdź nasze metody na stworzenie idealnego miejsca do pracy/nauki w domu!

 

Dużo zieleni

Zielen uspokaja, koi oczy, poza tym rośliny dodają uroku każdemu pomieszczeniu, a co więcej.. Niektóre z nich oczyszczają powietrze! Oto lista odmian, które mają taki właściwości: Paproć, Dracena, Skrzydłokwiat, Fikus, Palma, Aloes, Chryzantema, Bluszcz pospolity, Zielistka Sternberga.

 

 

Tablica to podstawa

 Tablica magnetyczna, korkowa czy samoprzylepna, pozwolą Ci na trzymanie wszystkich niezbędnych notatek i przypomnień w jednym miejscu. Odtąd skończy się problem z zapomnianymi terminami i niespodziewanymi sprawdzianami. Na takiej tablicy możesz umieszczać również miłe dla oka rzeczy, typu zdjęcia, piękne obrazki, czy cytaty. 

 

 

Dobre oświetlenie

Dla naszych oczu najlepsze jest światło dzienne. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na pracę w dzień. Poza tym zimą, ciemno robi się już o godzinie 16. Jak zatem oświetlać miejsce pracy? Zaopatrz się w dobrą lampę biurkową. Światło powinno padać z góry, jeżeli jesteśmy praworęczni, najlepiej, jeśli okno będzie po lewej stronie. Jeżeli leworęczni - to odwrotnie, czyli po prawej. Dzięki temu ręka pisząca nie będzie zasłaniać źródła światła. Monitor Twojego komputera nie powinien stać bezpośrednio przed oknem ani też za nim. 

 

 

Pudełka na przybory wcale nie muszą być nudne

Jak wiemy - żeby pracowało się sprawnie, należy mieć wszystko na swoim miejscu. Wszelkie pojemniki na przybory, półeczki, szuflady i organizery - jak najbardziej są wskazane. Co więcej, one wcale nie muszą być nudne! Jeśli lubisz tworzyć, ozdabiać, zrób własne pudełka. Jak nie masz do tego głowy, to obecnie w sieci można kupić prawie wszystko. Wybierz te, które najbardziej pasują do Ciebie! 

 

 

Spersonalizowana przestrzeń

W zależności od Twoich zainteresowań i pasji, możesz odpowiednio przystroić swoje miejsce pracy. Jesteś pasjonatem podróży? Powieś nad biurkiem wielką mapę, a na tablicy umieść motywujące cytaty o podróżach. Lubisz DIY? Ozdób biurko swoimi dziełami. Projektujesz odzież i uczysz się szycia? Zrób sobie tablicę inspiracyjną z wycinkami z modowych magazynów. Takie miejsce pracy podniesie Twoją motywację i produktywność:)

 

 

Motywujące hasła w polu widzenia oka

Każdy z nas miewa gorszy dzień, każdego dopada niechęć i brak motywacji do działania. Brzmi banalnie, ale motywujące hasła i cytaty na prawdę działają! Nie wystarczy czytać ich raz na jakiś czas. Te ulubione najlepiej przyczepić do ściany, tablicy i umieścić w zasięgu wzroku. Zobaczysz, jak to potrafi podnieść na duchu!

 

 

Czyste biurko to czysty umysł

To banał, ale zawsze się sprawdza. Jak masz bałagan na biurku, czy wokół niego, to automatycznie się rozpraszasz. Zanim zaczniesz naukę, warto poukładać rzeczy tak, aby w pobliżu były tylko te, które są Ci rzeczywiście potrzebne (podręczniki, słownik). Po pierwsze, będzie łatwiej Ci się skupić, po drugie - nie będziesz rozpraszać się wstawaniem od biurka i szukaniem rzeczy.

 

 

 

Wygodne biurko i krzesło - na zdrowie!

Wygląd swoją drogą, ale bardzo ważne jest też zdrowie i wygoda. Odpowiednie biurko dla naszego kręgosłupa - według norm, powinno mieć ok. 120-160 cm długości, 70-80 głębokości, oraz 73-15 cm wysokości. Wszystko oczywiście zależy od Twojego wzrostu. Ważme, żeby siedząc na krześle mieć stopy wygodnie położone na podłodze, a kolana pod kątem prostym. Jeśli pracujesz na laptopie, to staraj się mieć kolana jak najgłębiej wsunięte pod biurko. 

 

 

 

 

Jakie miejsce pracy odpowiada Wam najbardziej?

 

 

  • udostępnij
2 komentarzy

Synowerscy-Studio
0

Pełnowymiarowy poradnik, najlepiej od razu wcielić to wszystko w życie. Szacun :)

odpowiedz

Oliwia-Głuszko

Synowerscy-Studio
0

Pełnowymiarowy poradnik, najlepiej od razu wcielić to wszystko w życie. Szacun :)

odpowiedz

Oliwia-Głuszko

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda