Jak poznać, że ktoś Cię okłamuje? Wystarczy 10 sekund! Poznaj 5 trików, które Ci w tym pomogą!
30.08.2017

Jak poznać, że ktoś Cię okłamuje? Wystarczy 10 sekund! Poznaj 5 trików, które Ci w tym pomogą!

 

 

Większość z nas twierdzi, że kłamstwo można wyczuć na kilometr, ale czy rzeczywiście jest to takie proste? Myślę, że nie. W niektórych przypadkach łatwo możemy wykryć kłamstwo, a w niektórych nawet się nie domyślimy, że ktoś zamierza nas oszukać. Ludzie kłamią głównie po to, aby osiągnąć określoną korzyść - materialną, psychologiczną, albo chcą znaleźć się w centrum uwagi i właśnie poprzez kłamstwo zwrócić na siebie uwagę! Po czym poznasz, że ktoś kłamie?

 

SZTUCZNY UŚMIECH

Generalnie bardzo łatwo rozpoznać, czy ktoś śmieje się szczerze, czy tylko stwarza takie pozory. Tutaj musisz słuchać swojego głosu wewnętrznego. Dokładnie obserwuj mimikę twarzy drugiej osoby, bo dzięki niej będziesz w stanie odkryć, czy dana osoba rzeczywiście udaje, czy mówi prawdę. Szczeremu uśmiechowi towarzyszą ruchy mięśni oka, którymi człowiek nie może sterować, natomiast sztuczny uśmiech to tylko odpowiednie ułożenie warg, połączone z „zimnymi” oczami.

 

POWTARZANIE SWOJEJ WYPOWIEDZI

Osoba, która chce Cię okłamać, w wielu przypadkach nie wie, co ma powiedzieć i powtarza stale to samo. Opowiadanie z zachowaniem dokładnej chronologii wydarzeń może być oznaką kłamstwa. Osoba, która mówi prawdę, relacjonuje wydarzenia tak jak je zapamiętała, bez dbania o zachowania porządku poszczególnych sytuacji. Kłamca skłonny jest do budowania długiego szczegółowego wprowadzenia, a o głównych faktach mówi pobieżnie.

 

SZYBKA MOWA

Osoba która chce okłamać, przekazuje całą treść bardzo szybko. W swojej wypowiedzi zawiera dużo detalów, dlatego też ciężko zorientować się, że to co mówi jest kłamstwem, gdyż wszystko, co mówi brzmi bardzo autentycznie.

 

STRES

Stres jest negatywnym uczuciem, które towarzyszy większości z nas. Nie zawsze, gdy rozmawiamy z osobą zestresowaną, możemy stwierdzić, że chce nas oszukać. To zależy! Musimy w tej sytuacji kierować się głównie naszą wewnętrzną intuicją. Zdarza się tak, że osoba, która chce nas oszukać, może nie kontrolować swojego zachowania. Widzimy często na jej skórze czerwone plamki, zwłaszcza na twarzy i szyi.

 

MOWA CIAŁA

Mowa naszego ciała jest bardziej prawdomówna niż słowa. Nawet prawdziwy oszust może sobie z tym nie radzić i ma ogromny problem z kontrolowaniem swojego ciała podczas wciskania nam głupot. W czasie rozmowy zwracaj szczególną uwagę na ramiona i nogi - nerwowe tupanie wcale nie jest dobre. Osoba, która ściemnia ma również ogromny problem z utrzymaniem kontaktu wzrokowego.

 

 

Zapraszamy na naszego bloga z poradami- KLIK!

 

 

 

 

 

  • udostępnij
3 komentarzy

qerfectqrincess 09/04 16:52:29
4

detali*

odpowiedz

4

Spoko

odpowiedz

Madziosia
1

Oj co racja to racja! Najlepiej jest poznać po oczach, tu chodzi właśnie o ten kontakt wzrokowy ;)

odpowiedz

Madziosia
1

Oj co racja to racja! Najlepiej jest poznać po oczach, tu chodzi właśnie o ten kontakt wzrokowy ;)

odpowiedz

4

Spoko

odpowiedz

qerfectqrincess 09/04 16:52:29
4

detali*

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda