7 zadziwiających faktów o męskim ciele! Wiedziałaś o tym?
21.08.2017

7 zadziwiających faktów o męskim ciele! Wiedziałaś o tym?

 

 

#1 Mężczyźni są ślepi na wiele odcieni kolorów.

Często żartujemy sobie z tego, że kobieta potrafi wymienić 15 odcieni danego koloru, podczas gdy mężczyzna widzi tylko jeden. Okazuje się, że nie jest to mit. Uzasadnienie znajdziemy w budowie ludzkiego oka. Rozróżnianie kolorów zależne jest od komórek znajdujących się w siatkówce oka, a informacje o nich znajdują się w chromosomie X. Jak wiemy – kobiety mają 2 razy więcej tych chromosomów. Dlatego kobiety postrzegają kolory inaczej. Zdziwione?

 

#2 Mężczyznom także zdarza się doświadczać PMS!

To nie żart – według badan, aż 26% mężczyzn doświadcza PMS. Za wszystko odpowiada testosteron. 

W zależności od poziomu tego hormonu, mężczyźni dotknięci tą przypadłością zachowują się nieco inaczej. Są bardziej drażliwi, agresywni i rozdrażnieni.

Jesteście w szoku?

 

#3 Jabłko Adama? A co to takiego?

Jabłko Adama, to najzwyczajniej grdyka, którą mają również kobiety. Grdyka to chrząstka krtani, ochraniająca jej przednią część i fałdy głosowe przed uszkodzeniem. Dlaczego mężczyźni mają dużo większą grdykę? Ponieważ powiększa się ona pod wpływem testosteronu. Z powodu swojego ustawienia w krtani przyczynia się do obniżenia głosu.

 

#4 Nie straszny im upływający czas!

Dobra wiadomość dla mężczyzn. Ich twarz zachowuje młody wygląd o wiele dłużej niż kobieca. Wszystko za sprawą kolagenu, który odpowiada za jędrność skóry. Z wiekiem jego koncentracja w skórze maleje. U kobiet spadek ten następuje o wiele szybciej. Jednak, jako że kobiety zazwyczaj bardziej dbają o swoją skórę, proporcje te nieco się wyrównują.

 

#5 Czy wszystkich mężczyzn dopadnie kiedyś łysina?

Łysienie to zmora wszystkich mężczyzn? Nie do końca. Na ten proces ma wpływ kilka czynników. Mówi się, że za skłonności do łysienia odpowiadają geny przekazywane przez matkę. To prawda, ale większy wpływ na potencjalną łysinę mają inne czynniki. Hormony męskie, stres, zła dieta mogą być jej bezpośrednim skutkiem. Jeżeli ojciec mężczyzny jest łysy, to jego szansa na utratę włosów zwiększa się o 60%, niezależnie od genów matki.
 

 

#6 Mężczyźni są...gruboskórni?

 Skóra mężczyzn jest o 25% grubsza niż skóra kobiet. Jednak z wiekiem robi się coraz cieńsza. Za to skóra kobiet pozostaje takiej samej grubości, a zmienia się to dopiero po menopauzie. 

 

#7 Każdy mężczyzna był kiedyś... kobietą?

Brzmi jak totalna bzdura, ale... wiecie, że wszyscy rozpoczynamy życie “jako kobiety”? Wszystko zależy od chromosomów. Płeć człowieka określa ich kombinacja – jeżeli połączą się 2 chromosomy X to płeć jest żeńska, a jak X połączy się z chromosomem Y to powstaje chłopiec. W pierwszych 5-6 tygodniach chromosom Y nie funkcjonuje. Dlatego póki się nie uaktywni – zarodek rozwija sie jako żeński.


 

Szok? Daj znać w komentarzu :)

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda