Moja przyjaciółka kobietą lekkich obyczajów? Nie wiem co robić. Historia Weroniki
31.07.2017

Moja przyjaciółka kobietą lekkich obyczajów? Nie wiem co robić. Historia Weroniki

 

 

Część! Mam na imię Weronika. Od 2 lat mieszkam w Warszawie i studiuję medycynę. Wczoraj przyjechała do mnie moja najlepsza przyjaciółka – Ilona, znamy się od 15 lat. Ilona pokłóciła się ze swoimi rodzicami i postanowiła przenieść się na jakiś czas do Warszawy. Stwierdziła, że da radę utrzymać się sama. Stale powtarzała mi: ”Mam 25 lat i mieszkam z rodzicami, pracuję w barze i nie poszłam na studia”.  

Jesteśmy przyjaciółkami, więc nie mogłam jej odmówić, jak spytała się: „Czy mogę u Ciebie pomieszkać parę tygodni, dopóki nie znajdę mieszkania i pracy?„ Nie miałam serca by jej odmówić. Ilona całymi dniami szukała pracy, codziennie wysyłała swoje CV i minął miesiąc i nic. W Internecie jest dużo ofert pracy. Zaczęłam zastanawiać się, co jest nie tak – jaki może mieć problem.

Ilona codziennie wracała bardzo późno. Jak pytałam się: „Gdzie byłaś?” Za każdym razem odpowiadała mi, dziwne historie. Raz, że się zgubiła i nie wiedziała jak trafić, drugi raz, że była na długim spotkaniu, a potem spotkała się ze swoją koleżanką. Zmartwiłam się, ze czas leci, a Ilona nadal nie może znaleźć pracy, zaczęłam się zastanawiać, gdzie ona przebywa całymi dniami. Pewnego dnia postanowiłam, że nie pójdę na uczelnie i zacznę ją śledzić. Długo się na tym zastanowiłam, ale stwierdziłam, że musze się dowiedzieć co się dzieje… może coś ukrywa...

Jest dziewiąta rano Ilona wychodzi na rozmowę w sprawie pracy, jadę za nią... Ilona faktycznie ma spotkanie w jakieś pobliskiej restauracji. Potem udaje się do galerii i kupuje nowe ubrania. Zastanawiam się, skąd ma na to pieniądze. Zbliża się wieczór, widzę Ilonę z jakimś mężczyzną. Facet wyglądał na jakieś 46 lat prawdopodobnie był przedsiębiorcą, tak przynajmniej się prezentował. Eleganckie ubranie, buty na połysk, drogi telefon. Nagle zaczynają się całować. Myślę, sobie przecież Ilona nic nie mówiła, że się z kimś spotyka.  Czemu się nie pochwaliła? Zastanawiam się, może bała się powiedzieć, że spotyka się z chłopakiem 20 lat starszym. Nagle opuszczają centrum handlowe i  kierują się w stronę Mokotowa. Jadę za nimi, postanowiłam, że nie odpuszczę. Dojechaliśmy na miejsce – ukrywam się. Modlę się, aby mnie nie zobaczyła! Nagle wchodzą do jakiegoś dużego domu, w sumie bardziej willi niż domu! Stwierdziłam, że poczekam. Mija godzina i nadal nikt nie wychodzi, zastanawiam się, co ona tam tak długo robi… Miałam już myśli, aby wracać do domu, ale powtarzałam sobie skoro tyle tutaj już czekam to bez sensu, abym wracała. Czekam…  Nagle Ilona wychodzi... Zamówiłam taxówkę, aby być przed nią w domu.

Wchodzi Ilona. Pytam się: ”Hej, jak tam spotkania?„ Ilona odpowiada: „Super, dostałam pracę. Będę asystentką szefa i już wkrótce nie będę siedziała Tobie więcej na głowie, chcę wynająć kawalerkę”. Odpowiedziałam jej: „Wcale mi nie przeszkadza Twoja obecność, możesz zostać tutaj tak długo ile chcesz.”

 

Nie wiem, co mam zrobić? Czy mam powiedzieć jej prawdę, że widziałam ją jak się całowała z jakimś mężczyzną i spytać się kim był ten facet? Podejrzewam, ze Ilona nie jest tylko asystentką prezesa… Nie mogę w to uwierzyć, że po miesiącu Ilona jest w stanie wynająć kawalerkę w Warszawie. Wiem, jakie są ceny kawalerek i wiem, że nie wystarczyłoby jej na życie… Jak mogę pomóc swojej największej przyjaciółce?

Proszę pomóżcie mi!

Pozdrawiam, Weronika

  • udostępnij
2 komentarzy

2

Osobiście uważam, że gdyby faktycznie miała Ciebie za prawdziwą przyjaciółkę to by Cię nie okłamywała i była z tobą szczera. Myślę, że dobrze by było gdybyś z nią porozmawiała o tym ;) Ale to tylko moje zdanie, każdy może myślećinaczej :)

odpowiedz

ddob
1

@Girl dziękujemy komentarz! :)

odpowiedz

ddob
1

@Girl dziękujemy komentarz! :)

odpowiedz

2

Osobiście uważam, że gdyby faktycznie miała Ciebie za prawdziwą przyjaciółkę to by Cię nie okłamywała i była z tobą szczera. Myślę, że dobrze by było gdybyś z nią porozmawiała o tym ;) Ale to tylko moje zdanie, każdy może myślećinaczej :)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda