Ciekawostki o FACEBOOKU, które mogą Cię zaskoczyć !
20.07.2017

Ciekawostki o FACEBOOKU, które mogą Cię zaskoczyć !

 

 

Niestety większość z Nas zaczyna swój dzień i kończy od Facebooka. Dlaczego niestety ? Ponieważ, nie jest to dobry nawyk, gdyż zdrowsza byłaby dla  Nas kąpiel, napicie się szklanki wody z cytryną po przebudzeniu czy przed pójściem spać, bądź też jakakolwiek aktywność fizyczna. Od dłuższego o czasu Facebook, jest jednym z najbardziej popularnych i cenionych portali społecznościowych na świecie. Chciałabym przedstawić  Wam nie tylko 9 ciekawostek dotyczących Facebooka, ale również funkcję, które ułatwią Wam korzystanie z tego portalu.

 

 

9 CIEKAWOSTEK O FACEBOOKU,które mogą Cię zaskoczyć

 

 

1.Najbardziej popularną osobą na Facebooku jest  Cristiano Ronaldo.

2.Przeciętny użytkownik Facebooka ma 155 znajomych

3. 70% użytkowników loguje się na portalu codziennie. Natomiast przeciętny użytkownik Facebooka spędza na portalu ponad 50 minut każdego dnia.

4.31.25 milionów użytkowników wysyła wiadomości w ciągu każdej 1 minuty

5.W każdej sekundzie na Facebooka dodawanych jest ponad 41,000 postów

 

 

6.Kiedy najczęściej przeglądamy Facebooka? Najwięcej osób sprawdza Facebooka przed pójściem spać

7.Zaledwie tylko 15 % użytkowników ma więcej niż 500 znajomych

8.Przeciętny użytkownik Facebooka sprawdza go 14 razy w ciągi dnia

9.Dlaczego dominującym kolorem na Facebooku jest niebieski ? Od początku istnienia Facebooka zawsze był i będzie dominujący niebieski, ponieważ założyciel w 2010 roku powiedział w wywiadzie, iż niebieski jest dla niego najbogatszym kolorem i widzi wszystko w niebieskich barwach

 

 

 

 

Niemal każdy z Was praktycznie używa Facebooka codziennie, ale czy znasz jego magiczne funkcje? Myślę, że mogą być dla Ciebie użyteczne.

 

MOŻLIWOŚĆ ZAPISYWANIA POSTÓW

 

Nie masz wystarczająco czasu, aby przeczytać post, który przypadł Tobie do gustu ? Teraz to nic straconego! Facebook stworzył możliwość zapisywania postów. Teraz możesz zapisywać setki ciekawych postów i stale do nich wracać.

 

PRZEGLĄDAJ UKRYTE WIADOMOŚCI

Od niedawna na Facebooku mamy dwie skrzynki odbiorcze.  Jedna jest dedykowana do rozmów z naszymi znajomymi, natomiast druga dla osób,  których nie mamy w gronie naszych znajomych. Dlatego, też warto sprawdzać drugą, gdyż może przypomniał sobie o Tobie jakiś daleki krewny albo przyjaciel z dzieciństwa.

 

BEZPIECZEŃSTWO

Martwisz się o swoje konto? Zawsze możesz założyć dodatkowe, zabezpieczenie, które uniemożliwi innym logowanie się na Twoje konto. Funkcję te znajdziesz w zakładce zabezpieczenia. Dodatkowo, jak wejdziesz w ustawienia- bezpieczeństwo i logowanie, możesz dowiedzieć się na jakich urządzeniach jesteś zalogowany oraz jest ostatnia aktywność.

 

STRAŻNIK KONTA

Dzięki tej opcji możesz ustalić osobę albo parę osób, które przejmą kontrolę nad Twoim kontem w  różnych sytuacjach, a nawet śmierci. Wskazane przez Ciebie osoby nie będą miały możliwości publikacji postów, ani prowadzenia rozmów za pośrednictwem Twojego konta. Będą jedynie odpowiedzialne za akceptację lub odrzucanie zaproszeń oraz możliwość zmiany zdjęcia profilowego na Twoim koncie.

 

SPRWADŹ JAK WYGLĄDA TWOJE KONTO Z PERSPEKTYWY INNYCH UŻYTKOWNIKÓW

Pamiętaj, że możesz zablokować widok swoich zdjęć lub postów, jeżeli chcesz sprawdzić jak to wygląda wystarczy, że wybierzesz opcję „Wyświetl jako..” i wpiszesz osobę, z punktu widzenia której chcesz zobaczyć swój profil. Myślę, że opcja ta stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie chcą pokazywać niektórych swoich zdjęć czy postów.

 

MOŻLIWOSĆ WYBRANIA POSTÓW NA KTÓRYCH NAM ZALEŻY W PIERWSZEJ KOLEJNOŚĆI

 

 

Wystarczy, że wejdziesz na swój ulubiony fanpage i zakładkę „obserwowanie” zaznaczysz „Wyświetlaj najpierw”. Dzięki, czemu masz pewność, że nie przeoczysz żadnego posta.

 

PRZENIEŚ SWOJE WSZYSTKIE WYDARZENIA DO SWOJEGO KALENDARZA

Uczestniczysz w wielu wydarzeniach na Facebooku? Nie masz czasu codziennie ich przeglądać, chcesz je uporządkować w swoim prywatnym kalendarzu. Facebook daje Tobie możliwość automatycznego zapisania tych wydarzeń w kalendarzu Google, Apple oraz Microsoft. Wystarczy, że wejdziesz na stronę i je automatycznie przeniesiesz.

 

 

Po więcej inspiracji lifestylowych zapraszamy na nasz blog lifestylowy - KLIK! 

  • udostępnij
2 komentarzy

3

Ja facebooka wcalenie nie używam, odinstolowałam go z telefonu. A na laptopie wkłaczam go jedynie aby poinformować, że jest nowy post ;)

odpowiedz

ddob
1

@Ika a dlaczego? :)

odpowiedz

ddob
1

@Ika a dlaczego? :)

odpowiedz

3

Ja facebooka wcalenie nie używam, odinstolowałam go z telefonu. A na laptopie wkłaczam go jedynie aby poinformować, że jest nowy post ;)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda