5 faktów o mleku, o których nie wiesz, a powinnaś!
17.07.2017

5 faktów o mleku, o których nie wiesz, a powinnaś!


 

Mleko jest jednym z najbardziej popularnych i najważniejszych napojów, które kiedykolwiek były na naszej planecie. Pijemy je zarówno kiedy jesteśmy niemowlakami jak i w późniejszym etapie naszego życia, kiedy to mleko dodaje smaku lodom czy kawie.

W zasadzie używanie mleka jest tak normalne w codziennym życiu, że uznajemy je jako pewnik, prawda? No dobra, skoro ustaliliśmy już jedno to czas dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego popularnego napoju.

 

Jak wykorzystać mleko w codziennych czynnościach i nie mam tutaj na myśli owsianki na śniadanie? Oto kilka ciekawostek, o których być może nie wiesz a powinieneś wiedzieć!

 

 

#1 Mleko jako płyn do demakijażu twarzy.

 

Mleko posiada właściwości nawilżające i oczyszczające, dlaczego tego nie wykorzystać? Zanurz w nim płatek i zmyj z twarzy fluid czy puder i cienie do oczu. Bez problemu usuniesz cały makijaż! Zanim zaczniesz krytykować to zaznaczam, że jest to oczywiście delikatna forma płynu do demakijażu.

 

#2 Mleko jest jedynym napojem (oprócz wody),

który jest zalecany przez dentystów jako bezpieczne do spożycia między posiłkami. Mleko zawiera wapń i inne przyjazne dla zębów składniki odżywcze.

 

 

#3 Plamy z atramentu? Sięgnij po mleko!

 

Zdarzyło Ci się oblanie się tuszem lub atramentem od pióra czy długopisu? Nie przejmuj się! Takie sytuacje zdarzają się większości z nas, czasami to po prostu zwykła nieuwaga.

Do rzeczy – zamocz na całą noc w mleku koszulkę czy spodnie, które ubrudziłaś tuszem. Szybko usuniesz brud nie niszcząc przy tym materiału.

 

#4 Mleczne płukanki na zniszczone i pozbawione blasku włosy.

 

Zapewne słyszałaś nie raz, że mleko ma właściwości pielęgnacyjne i to nie tylko jeśli chodzi o skórę, ale także włosy! Spróbuj zrobić sobie mleczną płukankę raz  - dwa razy w tygodniu. Mleko jest źródłem białka i naturalnych składników, które pomogą odbudować strukturę naszego włosa.

 

 

#5 Poparzony język? Sięgnij po mleko!

 

Wypiłaś za gorącą herbatę, spróbowałaś potrawy prosto z gorącej patelni czy zjadłaś ostrą przyprawę? Zapewne nie raz znaleźliście się w takiej sytuacji. Co należy wówczas zrobić? To proste! Sięgnij do lodówki po mleko, które złagodzi ból i przyspieszy gojenie się ewentualnych ran czy zaczerwienienia.

 

Znacie jakieś inne zastosowania mleka? Dajcie znać w komentarzu!

  • udostępnij
1 komentarzy

sarciaXD 07/19 02:06:38
1

wiedziałam jedynie to ostatnie

odpowiedz

sarciaXD 07/19 02:06:38
1

wiedziałam jedynie to ostatnie

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda