5 błędów, które totalnie psują pierwsze wrażenie
10.07.2017

5 błędów, które totalnie psują pierwsze wrażenie

 

 

Randka, spotkanie, impreza, rozmowa kwalifikacyjna, pierwszy dzień na studiach lub w szkole itp. – co je łączy? Podczas nich poznajesz nowych ludzi, na których chcesz ukazać siebie w jak najlepszym świetle. Czasem jednak za bardzo się starasz i Twój czar pryska w sekundę. Znasz to? Poznaj więc kilka błędów, które być może popełniasz, psując pierwsze wrażenie.

 

 

#1 Kłamstwo i bajkopisarstwo

To najgorsze z możliwych! Czy wiesz, że ludzie wolą szczerość? Poza tym na pewno zdajesz sobie sprawę, że kłamstwo ma krótkie nogi. :) Niemówienie prawdy zdarza się najczęściej na rozmowach kwalifikacyjnych i w CV, ale wszystkie „przekręty” zwykle szybko wychodzą na jaw w trakcie pracy. Przez niektórych kłamanie jest oznaką braku pewności siebie, bo czasem, żeby być szczerym i w pełni sobą, potrzeba odwagi.

 

Podobnie bywa z randkami. Jeśli kłamiesz już na pierwszym spotkaniu, to związkowi nie wróży to dobrze. Przecież pary najlepiej się ze sobą dogadujące opierają swoją relację na zupełnej szczerości i rozmowie. ;)

 

#2 Za bardzo się starasz

Niektórzy na pierwszym spotkaniu tak bardzo się starają, że wszystko wychodzi zupełnie na odwrót. Należysz do takich osób? Staraj się być sobą! To najlepsza recepta. Nie próbuj być kimś innym – nie ma ideałów. ;) Być może osobie, którą poznajesz, podobają się Twoje cechy charakteru, które Ty uważasz za wady?

 

 

#3 Wścibskość

Wiele z nas bywa ciekawskimi. Lubimy dużo wiedzieć o innych, choć często się do tego nie przyznajemy. Przecież gdyby nie ta cecha, takie portale, jak Pudelek czy Plotek, nie zdobyłyby takiej popularności. No dobrze, to jest życie gwiazd i celebrytów – oni nie mają tak naprawdę prywatności. To jednak nie znaczy, że możemy obrzucać nowopoznaną osobę milionem intymnych pytań. Nie wszyscy lubią mówić o sobie na pierwszym spotkaniu.

 

#4 Zbytnia otwartość

Pamiętaj też, że nie wszyscy lubią wiedzieć o innych wszystkiego. Wyobraź sobie sytuację: poznajesz kogoś, kto opowiada Ci o tym, jakie ma dolegliwości zdrowotne, z kim spał, co jadł na obiad, jak często chodzi do toalety (no dobra, tu trochę przesadziłam) itp. Nie chciałabyś chyba tego wszystkiego słuchać? To działa też w drugą stronę.

 

 

#5 Telefon na magnes

Na pierwszym spotkaniu warto schować telefon do torebki lub kieszeni i nie zaglądać do niego nawet przez chwilę, za wyjątkiem sytuacji awaryjnych. Szczególnie, jeśli zależy Ci na osobie, którą poznajesz. Przecież da się przeżyć kilka godzin bez zaglądania na Facebooka czy Instagrama. Siedzenie z nosem w ekranie telefonu odrzuca innych. Nie lepiej się dobrze bawić w rzeczywistości?

 

Popełniacie te błędy? Jak jest w Waszym przypadku? A może jesteście po drugiej stronie i osoba, którą poznajecie, popełnia takie błędy? Co Was denerwuje u innych na pierwszym spotkaniu?

  • udostępnij
1 komentarzy

Oliwia-Głuszko

Oliwia-Głuszko

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda