7 wskazówek, które mogą uratować Twój związek!
07.07.2017

7 wskazówek, które mogą uratować Twój związek!

 

 

Nigdy nie można powiedzieć, że relacje między ludźmi czy związek jest idealny. Zawsze może być lepszy i cały czas należy pracować nad tym by nie zepsuć tego co się zbudowało i polepszyć to co jest teraz. Postanowiłam zrobić krótki wpis o tym jak sprawić by nasz związek cały czas się rozwijał lub jakie zachowanie i gesty mogą go uratować kiedy czujemy, że coś jest nie tak.

 

 

Ludzie, którzy rozstają się z powodu jakiegoś problemu, który wydaje się być nie do obejścia i nie walczą o siebie nigdy nie powinni w ogóle być ze sobą. Zatem zaczynamy!

 

Oto 7 wskazówek:

 

 

 

#7 Nie zapominajcie o chodzeniu na randki!

 

Zazwyczaj jest tak, że wspaniałe, romantyczne randki są tylko w tej pierwszej fazie, czyli jak przyszła para się poznaje, czasami przeciąga się to do pierwszego roku bycia w związku. Potem umiera śmiercią naturalną, bo przecież jesteśmy już z kimś to po co się starać? BŁĄD! Randki to także przyjemność i czas, kiedy możesz spędzić czas z drugą osobą.

 

 

#6 Myśl o przyszłości

 

Myślenie o przyszłości to nie tylko myślenie o tym co chcesz osiągnąć, jeśli chodzi o swoje osobiste cele, ale także cele i marzenia jako para. Zdarza się, że utkniesz w rutynie i żyjesz chwilą zamiast myśleć o tym co będzie później lub planować lepsze dni. Ten sposób myślenia może okazać się w efekcie demotywujący i nie skłaniający do ruszenia się z kanapy. Skupiając się na wspólnej przyszłości możesz poprawić relacje w związku i sprawić, że będzie silniejszy, gdy partner będzie wiedział, że CI na nim zależy. Jeśli nie masz w planach spędzić przyszłości z drugą osobą to może nie powinnaś tracić czasu?

 

 

 

#5 Pozbądź się toksycznych ludzi z otoczenia

 

Choć ta zasada nie dotyczy bezpośrednio związku to ma spory wpływ na Twoje samopoczucie i postrzegania świata. Pozbądź się z otoczenia ludzi, którzy ciągną Cię w dół, demotywują i masz wrażenie, że chcą dla Ciebie źle. Otaczaj się ludźmi, przy których chce Ci się żyć i dążyć do lepszego życia.

Odcinając się od toksycznych ludzi pozbywasz się negatywnej chmury wirującej wokół Ciebie przez cały czas, nie ma nic złego w odchodzeniu od ludzi, którzy w jakiś sposób wpływają na Ciebie źle. Nie musisz być od razu niegrzeczna i niemiła dla innych, ale pamiętaj, że najważniejsza jesteś Ty i dąż do tego by być szczęśliwą. To będzie miało doskonały wpływ na Twoje samopoczucie i związek.

 

#4 Róbcie sobie niespodzianki.

 

I nie muszą to być materialne prezenty! Wystarczy czuły gest, nieplanowane zabranie na spacer czy śniadanie do łóżka. Coś co wyrwie Was z rutyny. Wskazane w każdej relacji, również przyjacielskiej. Relacje trzeba pielęgnować!

 

 

 

 

#3 Zbuduj zaufanie

 

Zaufanie to absolutna podstawa w związku. Oczywiście to nie jest takie łatwe jak się wydaje, ale warto podjąć to wyzwanie. Musisz być otwartą osobą i oboje musicie sobie ufać, bo inaczej związek nie ma sensu. Jeśli jednak nie jesteś pewna jakichś kwestii to koniecznie o tym porozmawiajcie i wyjaśnijcie wszystko to co należy. Poświęć czas by porozmawiać z drugą osobą i wysłuchać tego co ma do powiedzenia, co myśli i co czuje. Jeśli Twoje zaufanie zostało już nadszarpnięte to jest to dobry krok w kierunku szczęśliwego życia z partnerem.

 

#2 Szanujcie się nawzajem

 

Uczenie się szacunku do siebie i swojego partnera jest czymś, co pomoże Ci poczuć się dobrze w twoim związku. To może zająć trochę czasu, ale powinnaś to zrobić by być szczęśliwą z samą sobą i ze swoim partnerem. Jedna ważna sprawa – sama nic nigdy nie wypracujesz w związku, a przynajmniej nie powinnaś. Do tańca trzeba dwojga, jeśli widzisz, że Twój partner się stara i Cię szanuje Ty rób to samo!

 

 

 

 

#1 Komunikacja

 

Rozmowa to podstawa w każdym związku, czy to między przyjaciółkami, relacja mama-córka czy w związku kobieta-mężczyzna. Bez rozmowy nie dowiesz się czego oczekuje i potrzebuje od Ciebie Twój partner. Świetnym sposobem na poprawienie tej umiejętności jest planowanie rozmowy z drugą połówką każdego dnia. Ot tak, co się wydarzyło przez cały dzień, co Was uszczęśliwiło a co zdenerwowało, jakie macie plany na przyszłość itd.

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda