10 zaskakujących ciekawostek o Twoich ulubionych słodyczach i przekąskach
27.06.2017

10 zaskakujących ciekawostek o Twoich ulubionych słodyczach i przekąskach


 

Kto z Was nie lubi słodyczy, niech szybko podniesie rękę. Chyba nie ma takiej osoby, która nigdy w życiu nie zjadła przekąski. Bo jak tu się im oprzeć? Znacie ich smak, ale czy wiecie o popularnych słodyczach wszystko? Zgaduję, że nie. Poznajcie więc kilka zaskakujących ciekawostek o znanych i uwielbianych słodkościach.

 

 

 

#1 OREO

Czy wiecie, że te pychoty są wykonywane zawsze w takiej samej proporcji – 71% ciastka do 29% kremu?

To także najpopularniejsze ciasteczka w USA od momentu ich pojawienia się na rynku w 1912 roku. Przez ponad 100 lat sprzedano ich aż… 450 bilionów! A w Polsce są w sprzedaży dopiero od kilku lat.

Na ciasteczkach wytłoczone są pewne symbole – maltańskie krzyże (znaki Templariuszy). Ale to tak naprawdę teoria spiskowa. ;) Syn projektanta wzorów na Oreo twierdzi, że jego ojciec po prostu inspirował się samą naturą i jest to czysty przypadek.

 

 

 

#2 PRINGLES

Twórca tych smacznych chipsów zażyczył sobie, by po jego śmierci część jego prochów umieszczono w opakowaniu po Pringlesach. Jego życzenie spełniono… Brrr…

 

 

#3 M&M’S

Wynalazcę – Forresta Marsa – do wyprodukowania tych słodkich czekoladowych drażetek zainspirowali żołnierze biorący udział w Hiszpańskiej Wojnie Domowej. Jadali oni kawałki czekolady obtoczone w cukrze.

 

 

#4 CHUPA CHUPS

Czy wiecie, że słynne logo umieszczone na papierku lizaka zaprojektował sam Salvador Dali – wielki artysta surrealizmu? Chupa Chupsy miały też swoją przygodę w… kosmosie! W 1995 roku rosyjscy astronauci poprosili, by dać im jakieś słodycze na podróż. Uznano, że te popularne lizaki będą najbezpieczniejsze w odległej przestrzeni.

 

 

#5 KIT KAT

W Japonii sprzedawanych jest kilkadziesiąt (a może i kilkaset?) różnych smaków batonów Kit Kat, między innymi wasabi, ogórek, piwo imbirowe, sos sojowy, kandyzowane ziemniaki, kiwi, arbuz czy zielona herbata. Skusilibyście się na to, by wszystkich spróbować?

 

 

#6 WATA CUKROWA

Ta smakowita słodka chmurka została „wynaleziona” paradoksalnie przez… dentystę! Chyba chciał sobie nabić klientów. ;)

 

 

#7 PEZ

Kojarzycie te drażetki? Początkowo zostały stworzone po to, by pomóc palaczom walczyć z nałogiem. Ich zastosowanie szybko zmieniło jednak kierunek.

 

 

#8 SNICKERS

Te batony zyskały nazwę Snickers po imieniu ulubionego konia założyciela firmy – Franka Marsa. Czy wiecie, że te popularne słodycze w Wielkiej Brytanii do lat 90. nazywały się Marathon, a nie Snickers?

 

 

#9 NUTELLA

Jeden jej słoik sprzedawany jest co 2,5 sekundy!

Nutella nie zawsze tak się nazywała. Jej pierwowzorem była pasta Gianduja. Następnie Ferrero wzbogacił jej formułę i tak powstała SuperCrema. Po latach syn założyciela firmy zmienił nieco recepturę orzechowo-czekoladowego kremu i przyjął nazwę, którą znamy do dziś – Nutella.

 

 

#10 MISIE HARIBO

To jedne z najpopularniejszych żelek. Ich wynalazca – Hans Rieger Senior – chciał, by było każdego na nie stać. Do stworzenia misiów Haribo Hansa zainspirowały go XIX-wieczne niedźwiadki cyrkowe.

 

 

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda