7 powodów, dla których lepiej jest adoptować zwierzaka!
20.06.2017

7 powodów, dla których lepiej jest adoptować zwierzaka!

 

 

Rasowe, nierasowe, kupione, niekupione, tanie czy drogie - pies to pies, każdego będziemy kochać, prawda? Dużo słyszy się i czyta w sieci o akcji "Nie kupuj - adoptuj", my osobiście przyłączamy się do tego jakże świetnego projektu. Jeśli chcesz mieć czworonoga w domu, a nie jesteś zdecydowany na to jaki to ma być pies i czy kupiony czy ze schroniska to chcielibyśmy Wam uświadomić kilka powodów, dla których lepiej wybrać pupila ze schroniska.

Okrucieństwo ludzi nie zna granic, obecnie w schroniskach przebywają nie tylko kundelki, ale także mnósto psów rasowych, których właściciele postanowili się pozbyć. No to co, zaczynamy!

 

 

#1 Ratujesz życie  

Niestety wiele schronisk jest przepełnionych i niedofinansowanych, co przyczynia się do usypiania psów. Biorąc pupila z takiego miejsca możesz uratować mu życie i zwolnić miejsce dla następnego. Przemyśl to! Niektóre zwierzaki straciły wiarę w ludzi, nic dziwnego w końcu to co większość z nich przeżyła to naprawdę straszne. Jeśli podejmiesz wyzwanie i przygarniesz takiego zwierzaka to możesz liczyć wdzięczność i dużo miłości! :) 

 

#2 Znasz dokładnie historię choroby swojego pupila

Jeśli pies trafił do schroniska w złym stanie zdrowotnym to pewne, że specjaliści się nim zajęli. Fundacje czy właściciele schronisk mogą udostępnić Ci całą historię choroby pupila tak, żebyś wiedziała czego możesz ewentualnie spodziewać się w przyszłości. Wszystkie zwierzaki w momencie trafienia do schroniska są dokładnie badane i opisywane.

 

 

#3 Możesz dopasować zwierzaka do siebie.

Wbrew pozorom dopasowanie temperamentu zwierzaka do swojego jest bardzo ważnym elementem w Waszych relacjach. Zresztą w relacjach międzyludzkich również, więc nie powinno Was to zaskoczyć. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia idealnie sprawdzi się dla Ciebie żywiołowy i pełny wigoru psiak, jeśli wolisz spędzać czas w domu postaw na kanapowca. Wolontariusze i pracownicy schronisk powinni pomóc Ci dobrać odpowiedniego psiaka dla Ciebie.

 

#4 Nie bierzesz udział w nieetycznym handlu zwierzakami.

Nie od dziś wiadomo, że wszyscy pseudohodowcy stawiają na zysk a nie na zdrowie zwierząt. Suka powinna mieć małe raz no góra dwa razy w roku, ale to też nie wszystkie. Jak wiadomo, hodowcy rzadko tego przestrzegają, a my musimy wystrzegać się takich ludzi dookoła. Biorąc zwierzaka ze schroniska nie przyczyniasz się do handlu psami! 

 

 

#5 Dostaniesz przyjaciela na całe życie

Coś w tym jest, że psiaki czy w ogóle zwierzęta, które dużo przeżyły dużo dają też od siebie. Mówi się, że takie psy są bardziej oddane, posłuszne i kochają bardziej, cokolwiek to znaczy. Taki przyjaciel nigdy o Tobie nie zapomni, nigdy Cię nie zdradzi i zawsze będzie przy Tobie, będąc wdzięcznym za podarowanie mu domu. 

 

 

#6 Zachęcisz innych do adopcji psa ze schroniska!

Też macie wrażenie, że adoptowanie zwierząt ze schroniska to teraz trochę moda? Jeśli tak ma wyglądać kreowanie trendów to my jesteśmy jak najbardziej na TAK! Jeśli Twoi znajomi zobaczą, że przygarnęłaś świetnego kompana nie będą mogli uwierzyć, że psiak pochodzi ze schroniska. Kto wie - może sam zastanowi się nad adopcją i zdecyduje się na podobny krok?

 

#7 Poczujesz, że zrobiłeś coś dobrego - to piękne uczucie!

Posiadanie zwierzaka niesie ze sobą mnóstwo korzyści! Zarówno fizycznych, psychicznych  czy emocjonalnych, a wszystkie te zostaną jeszcze bardziej wzmocnione, jeśli adoptujesz psa ze schroniska.


 

  • udostępnij
1 komentarzy

1

Brawo DDOB! Wszystko pięknie napisane i jako psiara powinnam przyznać Wam medal! :D 

odpowiedz

1

Brawo DDOB! Wszystko pięknie napisane i jako psiara powinnam przyznać Wam medal! :D 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda