Ugotuj obiad w... zmywarce! Niemożliwe? A jednak!
20.06.2017

Ugotuj obiad w... zmywarce! Niemożliwe? A jednak!

 

 

Ludzie nie przestaną mnie zaskakiwać. Przeglądając artykuły w sieci natknęłam się na informacje dotyczącą zmywarki. Sprzęt jak sprzęt, dobrze myje naczynia, ale okazało się, że jej przeznaczenie jest jeszcze inne. O tym, że w zmywarce możemy wyprać także plastikowe zabawki, pędzelki do makijażu, czapki z daszkiem czy nawet buty to już wiemy. Co powiecie na gotowanie w zmywarce? Brzmi abstrakcyjnie? Możliwe, ale to działa!

 

Fani zdrowego stylu życia i gotowania na parze na pewno będą teraz zadowoleni, bo okazuje się, że w zmywarce możemy ugotować obiad, który będzie smakował identycznie jak ten, który zrobimy na parze. Szparagi, mięso a może jajka? Jak każda metoda tak i ta ma swoje plusy i minusy. Minusem jest tutaj na pewno to, że zamiast kilku minut w garnku produkty muszą spędzić w zmywarce półtorej godziny. Idea gotowania w zmywarce została zapoczątkowana przez Lisę Casali, która wydała książkę z przepisami dostosowanymi do gotowania w zmywarce. 

 

Oto kilka przykładów:

 

 Eco Wash - idealnie sprawdzi się czerwone mięso,

Quick Wash - w szybkim programie przyrządzimy danie z ryb,

Normalny program - przyrządzimy białe mięso i skorupiaki.

 

 

Co możemy ugotować w zmywarce?

 

Oczywiście nie możemy traktować zmywarki jako głównego sprzętu do gotowania, jest to raczej przyjemna odskocznia do przyrządzania lekkich produktów. Niestety nie wszystkie potrawy możemy przygotować w zmywarce. Większość dostępnych na rynku zmywarek nie osiąga zbyt wysokich temperatur przez co bardziej zmywarka nie sprawdzi się przy bardziej wymagających daniach. 

Najlepiej jest wybierać takie produkty, które zazwyczaj gotujemy tylko kilka minut. Dlatego idealnie sprawdzą się ryby, owoce i warzywa, kasze, mięso z kurczaka oraz indyka. Warto zaznaczyć, że przy tej metodzie absolutnie nie sprawdzą się twarde warzywa, które wymagają dłuższej obróbki termicznej m.in. ziemniaki czy buraki.

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda