Jak wrócić do formy po imprezie? To nie jest takie trudne!
14.06.2017

Jak wrócić do formy po imprezie? To nie jest takie trudne!

 

Długi weekend trwa na dobre, zapewne większość z Was była lub będzie niejednej imprezie. Za chwilę lato, wakacje, urlopy i całonocne spędzanie czasu ze znajomymi. I dobrze, bawić się trzeba. Jednak najgorszy w imprezie jest dzień po, prawda? Czasami nasze złe samopoczucie nie jest spowodowane przesadzoną ilością alkoholu, a na przykład niewyspaniem czy zjedzeniem czegoś co nam zaszkodziło. Co zrobić, żeby wzmocnić się dzień po imprezie i dodać sobie energii?

Oto lista kilku propozycji:

 

 

#1 ŁÓŻKO

Łóżko, własna kołdra i gorąca herbata lub woda z cytryną brzmi dobrze? Uwierz, że to działa. Czasami najlepszy na złe samopoczucie po imprezie jest po prostu sen, odpoczynek i nawodnienie. Pamiętaj tylko, że po leżeniu w łóżku powinnieneś wyjść na dwóch i pooddychać świeżym powietrzem. To działa!

 

 

 

#2 NA ŚNIADANIE - JAJECZNICA

Jak już sie wyśpisz i polenisz w łóżku to czas coś zjeść. Co powiesz na jajecznicę? Zapewne nie będziesz miał apetytu jak w zwykły dzień, ale jeść trzeba. Jajecznica nie tylko jest bardzo prosta w przygotowaniu, ale także bardzo smaczna. Do jajek dodaj boczek lub kiełbasę i cebulę. Ta tłusta potrawa poprawi Ci humor i ogólne samopoczucie. Od razu poczujesz się lepiej - zaufaj mi!

 

 

#3 SOK

I nie mam tutaj na myśli nawodnienia, a uzupełnienie potasu i witaminy C! Postaw na sok z pomidorów, który od razu postawi Cię na nogi. Brak potasu może powodować osłabienie organizmu, zmniejszenie kurczliwosci mięśnia sercowego i ogólne osłabienie mięśni. Sok pomidorowy może okazać się naprawdę pomocny! Jeśli nie masz go w lodówce to możesz zastąpić go sokiem pomarańczowym.

 

 

#4 PRYSZNIC

To obowiązek po każdej imprezie! Najlepiej chłodny, który szybko powinien postawić nas na nogi. Ważne, żeby nie był on ciepły ani gorący. Gorąca woda spowoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a przez to jeszcze większy ból głowy. Dlatego bardziej wskazany jest prysznic zimny lub letni, który pozwoli się odświeżyć i zmniejszyć skutki kaca. 

 

 

#5 KEFIR

Nie to nie jest żart. Wyobraź sobie, że kefir jest idealnym rozwiązaniem i pomocą na kaca. To bardzo dobry sposób na orzeźwienie i głód. Po wypiciu kefiru Twój organizm zacznie się bronić przed zatruciem. Suchość w ustach? Sięgnij po kefir!

 

 

#6 ĆWICZENIA

Brzmi abstrakcyjnie? Wiem, że może się takie wydawać, ale jak już ruszyć się z łóżka, zjesz śniadanie i wypijesz herbatę to czas by się trochę rozruszać. Wystarczy 30 minut ćwiczeń lub jakiegokolwiek ruchu by poczuć się lepiej! Ćwiczenia fizyczne pomagają wydalić z organizmu przez skórę toksyny. Wysiłek wspomaga proces przemiany materii, dlatego jest wskazany na kaca. 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda