6 błędów w fryzurze, które sprawiają, że wyglądasz starzej!
12.06.2017

6 błędów w fryzurze, które sprawiają, że wyglądasz starzej!

 

Nie tylko ubrania czy nieodpowiednia pielęgnacja naszej skóry może doprowadzić do tego, że wyglądamy na dużo starsze niż w rzeczywistości jesteśmy. Jak się okazuje to nie jedyne błędy, które popełniamy. Niestety nieodpowiednia fryzura może zepsuć nawet najlepszą stylizację czy najładniejszą twarz.

 

Zobacz najgorsze błędy w fryzurze, które popełniają kobiety i przez to wyglądają na dużo starsze.

 

 

1. Niewłaściwa długość włosów.

 

Potrzeba naprawdę dobrego stylisty, który dopasuje odpowiednią długość włosów do kształtu naszej twarzy. Nieodpowiednio dobrana fryzura może sprawić, że nasza twarz wygląda na większą i pełniejszą, ale także na starszą.

 

 

2. Nie pamiętasz kiedy byłaś u fryzjera i kiedy zmieniałaś fryzurę.

 

I tutaj przychodzi mi na myśl Maryla Rodowicz, która chyba od zawsze ma proste, długie, blond włosy z grzywką. No dobrze, ona wygląda dobrze, ale to chyba wyjątek. Największym błędem kobiety jest to, że przez kilka lub kilkanaście lat nie zmieniają fryzury.

 

 

3. Ostrożnie z kolorem!

 

O ile czarny kolor włosów może wyglądać naprawdę bardzo dobrze to jednak nie każdej z nas pasuje! Nie od dziś wiadomo, że czarne włosy dodają nam lat, co dla niektórych kobiet może być plusem, ale dla innych niestety ogromnym minusem. Jeśli masz jasną skórę, czerń nie jest najlepszym wyborem.

 

Jednolity kolor chyba też nie jest taki fajny, dobrze jeśli pojawią się refleksy.

 

 

4. Zła pielęgnacja

 

Czyli nadmierne prostowanie i suszenie włosów, tak zwana „szopa” na głowie i stosowanie nieodpowiednich szamponów może sprawić, że nasze włosy będą wyglądały źle, a co za tym idzie my będziemy wyglądać niekorzystnie i staro.

 

 

5. Dziecinne akcesoria do włosów.

 

Gumki we wszystkie kolory tęczy + spinki w kwiatki to wcale nie oznacza, że wyglądamy na młodsze. Wręcz przeciwnie. W pewnym wieku nie przystoi na tego typu dziecinne akcesoria. O wiele lepiej będziesz wyglądała w czarnej gumce i czarnych wsuwkach.

 

 

6. Fryzura ma za dużo objętości.

 

Myślę, że zdjęcie doskonale wizualizuje to co mam na myśli. Objętość włosów u nasady jest ok, ale nieudane upięcia, którym towarzyszy niekontrolowany puch i odstawanie kosmyków włosów nie jest już takie fajne. Tapirowaniu i upięciom mówimy zdecydowane NIE. Tego typu fryzura z pewnością doda nam kilka lat.

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda