Słodkie i słone przekąski to Twoja zmora? Przeczytaj!
11.06.2017

Słodkie i słone przekąski to Twoja zmora? Przeczytaj!

 

 

Ten post kieruję dla osób, które CHCĄ coś zmienić w swoim życiu, którzy mają dość ciągłego przegrywania z podjadaniem oraz walczą o lepszą wersję siebie.

Wstań i popatrz w lusterko. Twoje ciało odzwierciedla to, co pojawia się na Twoim talerzu.

Jeśli chcesz wyglądać zdrowo, dlaczego nie dostarczasz swojemu organizmowi zdrowych produktów?

Dieta – nie głodzenie się. Dieta zdrowa, racjonalna, taka, która nasze ciało leczy, a nie osłabia. Pamiętaj, że to Ty jesteś kowalem swojego losu – kowalem swojej sylwetki. I tylko Ty możesz ją zmienić.

 

 

 

 

Jak zacząć?

Stopniowo wykluczaj ze swojego jadłospisu niezdrowe przekąski i wprowadzaj pełnowartościowe produkty. Nie musisz żegnać się na dobre ze słodyczami. Dlaczego? Bo jedzenie to jest przyjemność, której raczej nikt nie chce sobie całkowicie odmawiać. Pozwólmy sobie od czasu do czasu na małe grzeszki, ALE... planujmy. Planujmy to, co będziemy jeść. Planujmy, że możemy pozwolić sobie na coś ALE nie częściej niż raz na tydzień/dwa. Zachowajmy umiar. Od jednego batona nikt z nas nie przytyje, a od jednej sałatki nie schudnie.

 

 

 

 

Wybieraj takie produkty jak: kasze, ryże, mięso, warzywa, jajka, woda. Unikaj takich produktów jak: cukier, produkty wysoko przetworzone, słodzone napoje, fast foody. Nie ma nic gorszego od nadmiaru cukru w organizmie. Nie tylko dla naszej sylwetki, ale przede wszystkim dla naszego zdrowia. Wykluczając lub ograniczając produkty, które zawierają cukry w dużych ilościach, jesteśmy w stanie na prawdę dużo zmienić!

 

 

 

 

 

Jak radzę sobie z ochotą na słodkie?

Załóżmy, że zaplanowany posiłek zawierający jakieś słodkości mam na przykład za 4 dni. Jak przetrwać ssanie i wielką ochotę na czekoladę? Ja piję wodę. Dużo, dużo wody. Gorzką herbatę. Próbujesz mój sposób i nie pomaga? Do herbaty dodaj trochę miodu, zjedz owoc. Owoce to też cukry i należy o tym pamiętać, dlatego nie wolno z nimi przesadzać, ale.. to będzie zawsze lepsza opcją od jedzenia przetworzonych słodyczy. Jabłko, gruszka – nie dość, że są słodkie i nasycą nasz apetyt, to również posiadają dużo witamin i błonnika! Jak różnią się sylwetki – przy jedzeniu słodyczy i przy ich odstawieniu? U mnie wyglądało to tak:

 

 

 

 

Pamiętajmy jednak, że poza dietą najważniejszym czynnikiem w uzyskaniu wymarzonej sylwetki jest aktywność fizyczna.

 

 

Co jeśli efekty nie przychodzą od razu?

Nie patrz na to, że wprowadzenie zmian będzie wymagało czasu. On i tak upłynie, a Ty będziesz żałować, że nie zaczęłaś wcześniej. Sylwetka jest jedną z niewielu rzeczy, których nie można dostać za pieniądze. Możesz kupić dietę, ale nikt za Ciebie nie będzie jej pilnował. Możesz mieć trenera, ale on nie wykona za Ciebie treningu.

 

 

 

 

Zakładaj sobie małe cele, realizuj je, pokochaj siebie i rób to tylko i wyłącznie dla siebie. Doceń swoją ciężką pracę, swój upór i determinacje. Twoje ciało z pewnością Ci się za to odwdzięczy. Żyj świadomością, że nie ograniczasz się – Ty po prostu dajesz sobie wybór!

 

 

OBSERWUJ MNIE!

Chcesz więcej motywacji lub poznać mnie bliżej? Wpadaj na moje profile!

 

 

Instagram @worldofblond

 

Fanpage Typowa Kasia

 

Blog typowakasia.pl

 

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda