7 związkowych porad, których musisz unikać!
08.06.2017

7 związkowych porad, których musisz unikać!

 

Ile ludzi tyle pomysłów i porad dotyczących związków. Zapewne nie raz słyszałyście od swoich przyjaciółek czy znajomych złote porady, czyli co powinnaś a czego nie powinnaś robić w związku. Było tak? Na pewno! Zresztą nie muszą to być znajomi, często podobne rady mozemy przeczytać w internetowych poradnikach. O ile tego typu wskazówki mogą być trafne i nie głupie to trzeba pamietać, że każdy zwiazek jest inny i niekoniecznie to co sprawdza się u Twojej przyjaciółki sprawdzi się też u Ciebie.

 

Czytając i słuchając tych wszystkich porad stworzyłam listę kilku, których powinniście unikać! Jeśli masz problem w związku to tylko Ty powinnaś wiedzieć co jest najlepszym rozwiązaniem i jak powinnaś działać. 

 

 

#1 Jeśli nie zamierzasz go poślubić to tracisz czas będąc z nim w związku.

Mało kto już po pierwszym czy kilku następnych spotkaniach wie czy dany partner mógłby być naszym mężem/żoną czy też nie. To nie jest decyzja, którą podejmuje się ot tak na poczekaniu. Czasami na początku związku nie myślicie o ślubie, ale z biegiem lat wszystko się zmienia i nagle chcecie być małżeństwem i mieć gromadkę dzieci. Zatem, jeśli ktoś udziela Ci tego typu złotych rad to lepiej zatkaj uszy :) 

 

 

#2 Mężczyźni boją się silnych kobiet.

Przyznam, że sama nie raz słyszałam takie teksty. Ba! Bywało, że w to wierzyłam, ale nie oszukujmy się - jeśli facetowi nieodpowiada to, że jesteś konkretną i twardą kobietą to znaczy, że po prostu nie jest dla Ciebie i tyle. Bez zbędnej filozofii.

 

 

#3 Szczęśliwa żona oznacza szczęśliwe życie.

I tak i nie, ale przecież tak jak do tańca potrzeba dwojga tak i w związku szcześliwe powinny być dwie strony, a nie tylko kobieta czy tylko mężczyzna. Dbajcie o to by rozwiązywać problemy razem i razem cieszyć się z tego, że jesteście w związku. 

 

 

#4 Podążaj za instynktem.

Coś na wzór reklamy : ja jestem Rozum a Ty Serce. Jednak łatwiej powiedzieć niż zrobić, czasami w instynkt mówi nam jedno, a czujemy całkiem co innego. W takiej sytuacji tylko Ty sama możesz podjąć decyzje czy tkwisz w związku czy może lepiej się rozstać. Nikt nie może decydować za Ciebie, a już tym bardziej mieszać Ci w głowie!

 

 

#5 Uczciwość ponad wszystko!

Oczywiście, że tak! Ale przecież nie powiesz swojemu chłopakowi czy dziewczynie : "Ej, jesteś tępy zrywam z Tobą!". Ważne jest by potrafić ze sobą rozmawiać, szczególnie jeśli chodzi o uczucia. Jeśli to co wspominałam wyżej może być prawdą to możesz ująć to inaczej. Pamiętaj - sposób wypowiadania świadczy o tym kim Ty jesteś. Jeśli użyjesz tak trywialnych słów jak te wyżej to zrobisz sobie więcej szkody niż swojemu parterowi. Zawsze możesz powiedzieć, że macie inne plany na przyszłość lub inne priorytety w życiu.

 

 

#6 Najpierw pokochaj siebie, a potem zdecyduj się na związek.

Choć ta rada ogólnie rzecz biorąc jest dobra to jednak niezawsze jest prawdą i niezawsze się sprawdza. Czasami to właśnie nasz partner wydobędzie z nas to co najlepsze i najpiękniejsze. Często możemy dowiedzieć się czegoś więcej o sobie właśnie poprzez bycie z kimś w związku. Wystarczy znać swoją wartość oraz zdawać sobie sprawę z tego jakie mamy wady i zalety. Związek może nas wiele nauczyć o otaczającym nas świecie jak i o samym sobie.

 

 

#7 Nie zadowalaj się byle czym/kim.

Faktycznie, powinnyśmy stawiać przed sobą wysokie cele i nie meczyć się z kimś kto nie kocha nas całym sercem. Jednak pamiętaj, że jednym z etapów związku jest tak zwane "docieranie się" i sprawdzanie naszych charakterów. Czasami to co dobre wymaga czasu i dużo pracy, może Twój partner jest taki, bo ogarnął go stres i nie jest sobą? Może tak naprawdę w środku jest inny i zależy mu na Tobie, a nie wie jak to pokazać? Daj mu czas, daj sobie czas i dopiero później oceń czy warto jest wchodzić lub tkwić w tym związku czy też lepiej będzie jak Wasze drogi się rozejdą.  

 

 

 

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Oliwia-Głuszko
0

Super 😍

odpowiedz

Oliwia-Głuszko
0

Super 😍

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda