5 rzeczy, na których możesz zaoszczędzić w czasie wakacyjnego wyjazdu!
08.06.2017

5 rzeczy, na których możesz zaoszczędzić w czasie wakacyjnego wyjazdu!

 

 

Wakacyjne podróże często wiążą się z dużymi kosztami. Rzadko mamy na uwadze jakąkolwiek oszczędność, pieniądze wydajemy wtedy nawet na rzeczy zupełnie zbędne. Czasem w grę wchodzą dodatkowe koszty, których nie wzięliśmy wcześniej pod uwagę, a wówczas dopiero zaczyna się problem. Istotne jest, aby na wakacje zabierać raczej większą kwotę pieniędzy niż szacowana, ponieważ jakąś rezerwę finansową zawsze powinniśmy mieć w pogotowiu. Jeśli nasze finanse nie pozwalają nam na wakacje all inclusive to mimo to możemy szukać atrakcyjnych dla nas ofert, oszczędzić na pewnych rzeczach i również udać się na niezapomniany wyjazd.

 

 

NOCLEG

Jeśli jesteśmy nastawieni na aktywne wakacje, powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że nie musimy decydować się na luksusowy apartament w centrum miasta, a wybrać hostel nieopodal. W pokoju hotelowym w czasie wyjazdu zazwyczaj spędzamy najmniej czasu. W końcu wyjazd, podczas którego mamy oglądać całymi popołudniami telewizję mija się z celem. Zatem warto szukać rozsądnych i najbardziej atrakcyjnych ofert.

 

 

TRANSPORT

Jeśli chcemy zwiedzić ciekawe, niedaleko położone od nas miejsca na wakacyjnym wyjeździe, a pogoda nie stanowi przeszkody to zdecydowanie warto wybierać spacery, podczas których też lepiej poznamy okolicę. Nie tylko będzie to lepsze rozwiązanie dla naszego zdrowia, ale również dla portfela. Ponadto możemy stać się wakacyjnymi łowcami okazji, dzięki czemu sama podróż do celu może nas kosztować zdecydowanie mniej. Wystarczy tylko śledzić promocje i atrakcyjne zniżki m.in.: na bilety lotnicze.

 

 

KOSZTY ATRAKCJI

Często korzystanie z niektórych atrakcji bywa droższe weekendami, a skoro nasz wyjazd obejmuje też dni robocze to warto szukać tego typu okazji, dzięki którym jesteśmy w stanie ponieść niższe koszty.

 

 

JEDZENIE

Jeśli nie mamy specjalnych wymogów co do jedzenia, a w głowie gdzieś już mamy myśli skorzystania z popularnych fast-foodowych knajp to warto jednak poszukać w internecie miejsc, w których można zjeść zdrowiej, domowo, smacznie, a przy tym wszystkim również taniej. Często takie miejsca są bardziej oddalone od ścisłego centrum, ale przecież parominutowy spacer jeszcze nikomu nie zaszkodził.

 

 

UWAŻAJ NA NACIĄGACZY

Nie daj się podejść i wcisnąć sobie bubli. Bądź rozważny. Nieraz „jedyna w swoim rodzaju pamiątka” parę kroków dalej jest sprzedawana w o wiele atrakcyjniejszej cenie.

 

Autor: Natalia Uszok (IG: Yudemere)

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Oliwia-Głuszko

Oliwia-Głuszko

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda